Bundesliga. Polska maszynka do strzelania goli

Robert Lewandowski znów trafił w sparingu Borussii Dortmund. Tym razem jednak z klasowym rywalem - Manchesterem City. Niemieckie media chwalą Polaka, a dziennik Bild nazywa go ?maszynką do strzelania goli?.

Zobacz bramkę Lewandowskiego na Zczuba.tv

Lewandowski strzelił bramkę na 3:1 w 81. minucie. Polak podał na prawe skrzydło do Gotze, ten minął Toure i wyłożył piłkę byłemu napastnikowi Lecha Poznań, który wpakował piłkę do siatki. Jego gol przypieczętował świetną grę Borussii, którą, tak jak Polaka, chwalą niemieckie media.

Magazyn Kicker relację ze sparingowych meczów drużyn ligi niemieckiej tytułuje opisem akcji Gotze i Lewandowskiego. W rozwinięciu zaś skupia się przede wszystkim na dobrej grze strzelców bramek: Kagawy, Barriosa i właśnie Polaka.

Inne dzienniki i portale, między innymi sportal.de czy sueddeutsche.de, również w eksponowanych miejscach wymieniają nazwisko Lewandowskiego - oceniają go pozytywnie, ale są to opinie stonowane.

Natomiast dziennik Bild jest zachwycony Polakiem w Borussii. Relację z meczu zaczyna od stwierdzenia, że gole zdobyli dwaj nowi, ulubieni gracze kibiców Borussii - Kagawa i Lewandowski. Bild, opisując postawę Lewandowskiego, nadaje mu przydomek "maszynka do strzelania goli" i stwierdza, że jego strzał na 3:1 był bardzo spokojny, precyzyjny i umiejętny.

Lewandowski w gronie gwiazd Bundesligi ?

Więcej o: