Piłka nożna. Jakub Błaszczykowski: Na maksa wziąłem się za siebie

PRZEGLĄD PRASY. - Jakub Błaszczykowski opowiada ?Przeglądowi Sportowemu? o nadchodzącym sezonie, jako o decydującym w jego karierze. Z tego powodu Polak stosuje ścisłą dietę, zrezygnował z wypadów na piwo, maksymalnie wziął się za szlifowanie swoich umiejętności. Błaszczykowski opowiedział także o szansach Roberta Lewandowskiego na zaistnienie w Borussii Dortmund.

Jakub Błaszczykowski ma już 25 lat, a więc jest to odpowiedni wiek, żeby wznieść się na wyżyny możliwości organizmu. Do tego jednak potrzebna jest między innymi ścisła dieta, dbanie o siebie, regularny trening i ciągła praca nad sobą.

- Pilnuję odżywiania w sposób kategoryczny. Schudłem dwa, trzy kilogramy, choć akurat w przypadku mojej diety nie chodziło o zbijanie wagi. Widzę, że przynosi ona efekty, bo czuję się kapitalnie i dopiero teraz wierzę ludziom, którzy podpowiadali, bym spróbował narzucić sobie rygor żywieniowy. Może nie tak, że im nie wierzyłem, ale nie byłem przekonany. Myliłem się. Czuję, że wykorzystuję pokłady energii wcześniej raczej niedostępne. Jednym zdaniem - czuję, że jestem w gazie - opowiada Błaszczykowski "Przeglądowi Sportowemu".

- Do niedawna zdarzało się po meczach, że wypiłem piwo, dwa, choć nigdy się nie upijałem. Teraz i na jedno sobie nie pozwalam. Mam 25 lat i to jest decydujący okres w mojej karierze. Nie mogę niczego zaniedbać. Na maksa wziąłem się za siebie - dodaje popularny "Kuba".

Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" pytali Błaszczykowskiego także o Roberta Lewandowskiego, który przed nadchodzącym sezonem dołączył do Borussii Dortmund.

- Bundesliga pokaże, jak będzie z Robertem, bo sparingi to inna rzecz. Mieliśmy solidne przygotowania, bardzo mocno pracowaliśmy. Na dziś w ogóle nie pokuszę się o ocenę szans Roberta, bo każdy z nas ma ciężkie nogi. Trzeba poczekać na początek sezonu. Nie ma co porównywać Roberta do Barriosa. To są zupełnie inaczej grający piłkarze, a zadania, jakie będą przydzielone im na boisku, też będą miały spore znaczenie - zakończył Błaszczykowski.

Szymkowiak - w Wiśle brakuje Polaków ?

Więcej o: