Dramatyczny sezon Kownackiego, a teraz takie wieści. Aż trudno uwierzyć

0 - tyle goli i asyst miał Dawid Kownacki w ostatnim sezonie w Werderze Brema. Polak nie spędził zbyt wiele czasu na murawie, przez co jest możliwe, że zdecyduje się na transfer. Niedawno pojawiły się doniesienia o zapytaniach ze strony znanego klubu, a kolejne informacje przekazał "Weser Kurier". Okazuje się, że napastnik nie może narzekać na brak zainteresowania. Ale nie wyklucza jeszcze jednego, zaskakującego wariantu.

Dawid Kownacki nie tak wyobrażał sobie powrót do Bundesligi. Przez cały sezon w Werderze Brema rozegrał 22 mecze, ale głównie był rezerwowym i na boisku spędził zaledwie 364 minuty. Przez ten czas nie zdobył żadnej bramki i nie zaliczył żadnej asysty. W związku z tym pojawia się pytanie o kolejny krok w jego karierze. Nie można wykluczyć transferu do innego klubu.

Zobacz wideo Polska ma mocne karty przed Euro 2024! "Objawienie, rewelacja"

Dawid Kownacki nie poradził sobie w Bundeslidze. Ale nie narzeka na brak zainteresowania

Niedawno "Bild" poinformował, że 27-latek może przenieść się do wielkiego rywala Werderu, czyli Hamburgera SV (mecze tych zespołów to tzw. Nordderby). Gdyby tak się stało, w przyszłym sezonie występowałby w 2. Bundeslidze, z której hamburczycy nie mogą się wydostać od sześciu lat. Kownacki miałby pomóc w powrocie do elity, w końcu tuż przed odejściem do Werderu z powodzeniem występował w drugoligowej Fortunie Duesseldorf. W sezonie 2022/23 w 32 meczach 2. Bundesligi zdobył 14 bramek i zaliczył dziewięć asyst.

Jednak pojawiły się także inne opcje. Jak poinformował "Weser Kurier", Kownacki ma oferty z kilku klubów niemieckich, zarówno pierwszo-, jak i drugoligowych, a także z zagranicy. Po tak nieudanym sezonie są to niespodziewane wieści, ale niektórych może o wiele bardziej zaskoczyć co innego. Mianowicie to, że piłkarz nie odrzuca opcji pozostania w Werderze i podjęcia walki o miejsce w składzie.

Dawid Kownacki odbuduje się w Werderze Brema?

Polakowi może być o tyle łatwiej przebić się do wyjściowej jedenastki bremeńczyków, że latem odejdą dwaj napastnicy: Nick Woltemade (koniec wypożyczenia ze Stuttgartu) oraz Eren Dinkci (do Freiburga). Niejasna jest także przyszłość najlepszego strzelca Marvina Duckscha, który może trafić do lepszego zespołu. W tej sytuacji Werder byłby niejako zmuszony dawać więcej szans Kownackiemu, oczywiście o ile nie dokonałby kilku porządnych wzmocnień ataku.

Napastnik potrzebuje regularnej gry również po to, aby mieć szanse na powrót do reprezentacji Polski. Do tej pory zagrał w niej siedmiokrotnie, lecz w ostatnich miesiącach nie był brany pod uwagę przez Michała Probierza. Nie miał w zasadzie żadnych szans, aby pojechać na Euro 2024, które byłoby jego trzecią wielką imprezą (po mundialu 2018 i Euro 2020).

Czy Dawid Kownacki powinien latem odejść z Werderu Brema?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.