Kane liderem rankingu wstydu. Niepojęte dla piłkarza za 100 milionów

Harry Kane już od wielu lat należy do grona najlepszych napastników na świecie. Jest królem strzelców mistrzostw świata - gole zdobywa nie tylko w klubach, ale i w reprezentacji. Pomimo tego w jego gablocie wciąż brakuje jakiegokolwiek trofeum. Portal Transfermarkt pochylił się nad tą kwestią. Stworzył zestawienie, które nie przynosi Anglikowi chluby.

Latem 2023 roku Harry Kane po 14 latach opuścił Tottenham i przeniósł się do Bayernu Monachium. Wydawało się, że to ruch idealny dla obu stron. Bawarczycy potrzebowali klasowego napastnika, który skutecznie zastąpi nieobecnego od 2022 roku w Monachium Roberta Lewandowskiego, a angielski napastnik chce w końcu zacząć wygrywać trofea. Nieoczekiwanie sprawy potoczyły się nie po jego myśli.

Zobacz wideo Nowy trener Lecha już ma pierwszy problem

Kane liderem wstydliwego rankingu. Nie ma powodów do dumy

Bayern, który od sezonu 2012/13 seryjnie zdobywał mistrzostwa Niemiec, został strącony z tronu przez Bayer Leverkusen. W pucharze Niemiec odpadł jeszcze jesienią, a będąc o krok od finału Ligi Mistrzów, musiał uznać wyższość Realu Madryt.

Nie pomogła dobra dyspozycja Kane'a, który zdobył aż 36 ligowych goli i jest liderem rywalizacji o Europejskiego Złotego Buta. Anglik od wielu lat jest okazem skuteczności. Portal Transfermarkt.de wyliczył, że w zawodowej karierze zdobył już 324 goli i od 2000 roku nie było napastnika, który częściej trafiał do siatki, a nie wygrałby żadnego istotnego trofeum.

Drugą pozycję w tym rankingu zajął zawodnik... Tottenhamu. Heung-min Son zdobył 211 bramek, a wciąż czeka na jakikolwiek puchar. Dalsze lokaty zajęli byli napastnicy klubów Bundesligi: Stefan Kiessling (177 goli), Vedad Ibisević (156) i Kevin Kuranyi (145).

Portal dodaje, że żaden z nich nie kosztował jednak ponad 100 milionów euro i żaden z nich nie przekroczył bariery 300 goli. Co ciekawe w czołowej dziesiątce takiego zestawienia znajduje się jeszcze jeden piłkarz, który jest aktywnym zawodnikiem. To napastnik Unionu Berlin Kevin Volland - strzelec 128 goli w profesjonalnej karierze.

Najwięcej goli bez ani jednego trofeum w karierze:

  1. Harry Kane - 324
  2. Stefan Kiessling - 177
  3. Vedad Ibisević - 156
  4. Kevin Kuranyi - 145
  5. Anthony Modeste - 135
  6. Kevin Volland - 128
  7. Lars Stindl - 113
  8. Max Kruse - 109
  9. Rafael van der Vaart - 109
  10. Nils Peteresen - 105
Czy Harry Kane to najlepszy napastnik na świecie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.