Nie do wiary! Bayer Leverkusen obserwuje utalentowanego 22-latka. Ma grać dla Polski

Bayer Leverkusen w sezonie 2023/24 jeszcze nie przegrał meczu i jest największą rewelacją w najlepszych ligach w Europie. Dla zawodników jest to więc prestiż, kiedy skauci nowych mistrzów Niemiec obserwują ich grę i interesują się transferem. Grecki portal "SDNA" informuje, że niedawno wysłannicy Leverkusen oglądali mecz z udziałem kandydata do gry w reprezentacji Polski.

Bayer Leverkusen pod wodzą Xabiego Alonso może pochwalić się serią 44 meczów bez porażki i przerwaniem 11-letniej serii triumfów Bayernu Monachium w Bundeslidze. Nowi mistrzowie Niemiec mają jeszcze szansę na triumf w krajowym pucharze oraz w Lidze Europy. Klubowi skauci jeszcze przed zakończeniem sezonu obserwują grono potencjalnych zawodników i zdaniem mediów wśród nich znalazł się kandydat do gry w reprezentacji Polski. 

Zobacz wideo Nieoczekiwane problemy wyprawy "Pateca" na Mount Everest! Adam Bielecki komentuje

Bayer Leverkusen obserwuje młodego pomocnika. Chce grać w reprezentacji Polski

Grecki portal "SDNA" informuje, że wysłannicy Bayeru Leverkusen niedawno pojawili się na meczu Olympiakosu z Fenerbahce w ramach Ligi Konferencji Europy. Niemieccy skauci podczas spotkania mieli szczególnie przyglądać się jednemu zawodnikowi. Chodzi o Santiago Hezze, czyli środkowego pomocnika drużyny z Pireusu. 

22-latek pochodzący z Argentyny rozegrał pełne 120 minut i był jednym z autorów sukcesu Olympiakosu, który awansował do półfinału rozgrywek. Zdaniem źródła Bayer obserwuje go, ponieważ szykuje się na ewentualne odejście Exequeila Palaciosa, który wyrósł na gwiazdę Bundesligi i jest liderem środka pola w zespole Xabiego Alonso. 

Hezze urodził się w Argentynie, ale niedawno otrzymał również polski paszport. Tym samym zadeklarował chęć gry w reprezentacji Polski. Selekcjoner Michał Probierz mówił przed barażami o Euro 2024, że rozmawiał z zawodnikiem i jest on w kręgu zainteresowania kadry. - Jeżeli jest zawodnik, który ma polskie obywatelstwo i jest w stanie pomóc reprezentacji, to trudno nie skorzystać - mówił trener Biało-Czerwonych. 

Defensywny pomocnik w tym sezonie rozegrał 41 meczów we wszystkich rozgrywkach i zaliczył jedną asystę. Ponadto jest zawodnikiem pierwszego składu, a fakt, że budzi zainteresowanie Bayeru Leverkusen, świadczy o jego jakości. Niewykluczone, że transfer do tak dużego klubu zbliży go do reprezentacji Polski, która nie narzeka na bogactwo na pozycji numer sześć. 

Czy Santiago Hezze powinien zostać powołany do reprezentacji Polski?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.