Zapadł wyrok ws. reprezentanta Niemiec. Sąd zdecydował. 150000 euro

Były piłkarz Borussii Dortmund - Nico Schulz - nie trafi do więzienia. 12-krotny reprezentant Niemiec oskarżany był o znęcanie się nad byłą partnerką, jednak zarzuty wobec niego zostały wycofane. Sąd zdecydował się jednak nałożyć wysoką grzywnę na Schulza, którego sprawa trwała blisko dwa lata.

Nico Schulz zeszłego lata z porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Borussią Dortmund. Mimo że 12-krotny reprezentant Niemiec mógł podpisać umowę z kolejnym klubem, to do dziś pozostaje bez pracodawcy. 

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Jak informowały niemieckie media, powodem takiego stanu rzeczy były nie tylko względy sportowe. W czerwcu 2022 r. prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko Schulzowi. Zawodnik był oskarżany o znęcanie się nad byłą partnerką.

Obrońca Schulza od razu przyznał, że jego klient nie zachowywał się właściwie, jednak zaprzeczył czynnościom dokładnie opisywanym przez byłą partnerkę piłkarza. Ta, podobnie jak jeden ze świadków, odmówiła też składania dalszych wyjaśnień.

Zarzuty wobec byłego reprezentanta Niemiec wycofane

Jak poinformowały w środę niemieckie media, między Schulzem i kobietą doszło do porozumienia i wycofania oskarżenia. 12-krotny reprezentant Niemiec jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy miał zapłacić kobiecie zadośćuczynienie, którego wysokość nie została upubliczniona. 

W środę niemieckie media poinformowały, że sąd nałożył na gracza dodatkową grzywnę w wysokości 150 tys. euro, po czym zamknął sprawę. Pieniądze te mają trafić do jednej z organizacji działających na rzecz walki z przemocą wobec kobiet.

Schulz trafił do Borussii w 2019 r. z Hoffenheim. W poprzednim sezonie Niemiec rozegrał 24 spotkania, w których miał trzy asysty. W sumie Schulz zagrał dla Dortmundu 61 razy, strzelił jednego gola i miał trzy asysty.

W 2019 r. Schulz wygrał z BVB Superpuchar Niemiec, dwa lata później zdobył puchar kraju. Wcześniej Schulz grał też w Herthcie Berlin oraz Borussii Moenchengladbach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.