Trenerski geniusz już wybrał nowy klub. Absolutny hit!

Xabi Alonso jest obecnie jednym z najgorętszych nazwisk w świecie futbolu. Niemal bezbłędnie prowadzi Bayer Leverkusen i pewnie zmierza po trofea, czym zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich gigantów. Okazuje się, że jeden klub podjął konkretne działania w kierunku sprowadzenia Hiszpana. Jak donosi Santi Aouna, przeprowadzono już nawet pierwsze rozmowy. "Serce Alonso wyraźnie skłania się ku tej drużynie" - czytamy.

Bayer Leverkusen jest jednym z największych objawień tego sezonu. Drużyna Xabiego Alonso nie poniosła jeszcze porażki na żadnym z trzech frontów i jest w grze o wszystkie trofea. Największe szanse na sukces ma w Bundeslidze, gdzie przewodzi stawce z przewagą aż ośmiu punktów nad drugim Bayernem Monachium. Nic więc dziwnego, że hiszpański szkoleniowiec przykuł uwagę wielu gigantów futbolu. Media łączą go m.in. z Bayernem czy FC Barceloną, ale okazuje się, że trener może obrać inny kierunek.

Zobacz wideo Każdy piłkarz jest człowiekiem. "Ból brzucha towarzyszył mi przez całą karierę"

Xabi Alonso trafi do Liverpoolu? "Jego serce skłania się ku temu klubowi"

- Ja nie mam nic nowego do powiedzenia w tym temacie. To nie ten czas i nie to miejsce. Teraz jestem trenerem Bayeru Leverkusen. Możecie mieć przygotowane pytania o moją przyszłość, ale nie mam nic nowego do przekazania - mówił jeszcze kilka dni temu Alonso

Nowe wieści w sprawie ujawnił z kolei Santi Aouna z Foot Mercato. Dziennikarz przekazał, że szkoleniowiec skłania się ku podjęciu pracy w Liverpoolu, w którego barwach występował w latach 2004-2009, a więc tuż przed transferem do Realu Madryt.

Co więcej, rzekomo doszło już do pierwszych rozmów na linii angielski klub - Alonso. Zakończyły się one pozytywnie. "Serce Xabiego Alonso wyraźnie skłania się ku Liverpoolowi. Bayern Monachium jest w oczach Hiszpana wyborem drugorzędnym. Hiszpan byłby zachwycony szansą podjęcia wielkiego wyzwania, jakim jest zastąpienie Juergena Kloppa. Za Liverpoolem przemawia też fakt, że jest obecnie znacznie stabilniejszy i lepiej zorganizowany niż Bayern Monachium" - podkreślał dziennikarz.

Klopp "namaścił" już swojego następcę?

Już wcześniej media donosiły, że rzeczywiście pojawiło się zainteresowanie ze strony klubu z Premier League. Głos w sprawie Alonso zabrał nawet obecny szkoleniowiec Liverpoolu. - Styl jego drużyny, ustawienie, transfery. Wszystko robi doskonale. Spędziłem dużo czasu w Bundeslidze i jestem pod ogromnym wrażeniem. Xabi wykonuje świetną robotę. Gdybyście spytali mnie o niego osiem tygodni temu, to stwierdziłbym "O mój Boże". Dinozaury - Ancelotti, Mourinho, Guardiola, może ja - nie będą w tym zawodzie przez kolejne 20 lat. To chyba największa niespodzianka, gdy weźmie się pod uwagę, jak krótko tam jest i jak młody ma zespół - zachwycał się Klopp.

O tym, dokąd ostatecznie trafi Alonso i czy zmieni otoczenie, przekonamy się już za kilka tygodni. Obecnie Hiszpan skupia się na rywalizacji z Bayerem. Kolejny mecz drużyna rozegra już w niedzielę 3 marca, a jej rywalem będzie FC Koeln. Początek spotkania o godzinie 15:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.