Transfer Muciego jest historyczny! 20-krotna przebitka. Oto najdrożsi piłkarze z ekstraklasy

Ernest Muci przeniósł się z Legii Warszawa do Besiktasu, który zapłacił za niego gigantyczne pieniądze. Według informacji podawanych przez media kwota transferu mogła nieznacznie przekroczyć 10 mln euro. Albańczyk z pewnością stanie się najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Legii, a niewiele zabrakło mu do tego, aby pobić rekord całej ekstraklasy. Chociaż i tak znajdzie się w tym zestawieniu bardzo wysoko.

Ernest Muci odszedł z Legii Warszawa. W piątek 9 lutego został graczem Besiktasu, który pozyskał go tuż przed zamknięciem okna transferowego w Turcji. To nie pozostało bez wpływu na kwotę, jaką zapłacono za reprezentanta Albanii.

Zobacz wideo Wraca Ekstraklasa! Oto wielki faworyt do mistrzostwa Polski?!

Ernest Muci odszedł do Besiktasu. Historyczny transfer Legii Warszawa

Nowe informacje w tej sprawie przekazał portal WP SportoweFakty. Z nich wynika, że wicemistrzowie Polski zarobili nieco ponad 10 mln euro. W dodatku zapewnili sobie 10 proc. zysku od kolejnego transferu 22-latka.

Tak duże pieniądze ze sprzedaży zawodnika to absolutny rekord Legii. Wcześniej najwięcej zarobiła ona na Radosławie Majeckim, który w 2020 roku odszedł do AS Monaco za 7 mln euro. Albańczyk mógł przebić tę sumę nawet o połowę.

Najdrożej sprzedani piłkarze w historii Legii Warszawa

 1. Ernest Muci - za ponad 10 mln euro do Besiktasu
 2. Radosław Majecki - za 7 mln euro do Monaco
 3. Sebastian Szymański - za 5,5 mln euro do Dynama Moskwa
 4. Maik Nawrocki - za 5 mln euro do Celticu
 5. Łukasz Fabiański - za 4,35 mln euro do Arsenalu

A jak transfer Muciego wygląda na tle całej ekstraklasy? Jest w ścisłej czołówce, ale do rekordu trochę mu zabrakło. Za Jakuba Modera i Kacpra Kozłowskiego Brighton płaciło po 11 mln euro. Albańczyk znajdzie się na podium zestawienia, z minimalną przewagą nad Jakubem Kamińskim, choć może się jeszcze okazać, że zapłacono za niego trochę mniej i ostatecznie będzie czwarty. Na pewno dystansuje za to innych najdrożej sprzedanych obcokrajowców - do niedawna był nim Słowak Ondrej Duda, na którym Legia zarobiła 4,2 mln euro.

Najdrożej sprzedani piłkarze w historii ekstraklasy

 • 1. Jakub Moder, Kacper Kozłowski (odpowiednio z Lecha i Pogoni do Brighton) - 11 mln euro
 • 3. Ernest Muci (z Legii do Besiktasu) - ponad 10 mln euro
 • 4. Jakub Kamiński (z Lecha do Wolfsburga) - 10 mln euro
 • 5. Radosław Majecki - 7 mln euro
 • 6. Jan Bednarek, Michał Skóraś (z Lecha odpowiednio do Southampton i Club Brugge) - 6 mln euro
 • 8. Sebastian Szymański - 5,5 mln euro
 • 9. Adrian Mierzejewski (z Polonii Warszawa do Trabzonsportu) - 5,25 mln euro
 • 10. Maik Nawrocki - 5 mln euro
 • ...
 • 19. Ondrej Duda (z Legii do Herthy Berlin) - 4,2 mln euro

Warszawski klub zrobił świetny interes, gdyż w lutym 2021 r. sprowadził Muciego z KF Tirana za pół miliona euro - mówimy zatem o mniej więcej 20-krotnej przebitce. Albańczyk przyczynił się też do zdobycia mistrzostwa Polski (2021/22), a także krajowego pucharu (2022/23) i superpucharu (2023/24). Jego bilans w Legii zamknął się na 114 występach, 21 golach oraz 10 asystach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA