Podolski kupił sobie sympatię Niemców. Wystarczyło tylko kilka słów

Lukas Podolski wraz z Matsem Hummelsem stworzyli nową ligę - Baller League. Rozgrywki odbywają się w jednej z hali hangaru w okolicach Kolonii. Przy okazji poniedziałkowej kolejki zawodnik Górnika Zabrze w rozmowie z "Kickerem" wypowiedział się o swoim byłym klubie, który aktualnie walczy o utrzymanie w Bundeslidze, a ostatnio odniósł bardzo ważne zwycięstwo.

Niedawno Lukas Podolski wystartował z bardzo ambitnym projektem. Wraz z Matsem Hummelsem stworzyli własną ligę o nazwie Baller League. Rozgrywki skupiają 12 drużyn, których kapitanami są znane osoby z branży rozrywkowej i sportowej. Nowy projekt piłkarza cieszy się sporym zainteresowaniem. 

Zobacz wideo Robert Lewandowski pominięty! Błaszczykowski komentuje

Lukas Podolski mówił o FC Koeln. Wskazał najmocniejszy punkt

Liga Podolskiego jest rozgrywana w jednej z hali hangaru w okolicach Kolonii. Przy okazji poniedziałkowej kolejki zawodnik udzielił wywiadu "Kickerowi". I wypowiedział się o swoim byłym klubie FC Koeln, który w tym sezonie walczy o utrzymanie. Obecnie zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. W minionej serii spotkań Bundesligi pokonał 2:0 Eintracht Frankfurt. Niemiec po tym zwycięstwie wskazał najsilniejszy punkt drużyny. 

- Myślę, że jedynym atutem są kibice. Lubię wspominać czasy, gdy graliśmy o utrzymanie. Przez ostatnie kilka lat, a zwłaszcza w tym roku, fani to jedyny czynnik, który utrzymuje całość przy życiu - powiedział. I dodał, że aktualnie należy skupić się na punktowaniu, a nie stylu gry. - Trzeba odejść od rozmowy o stylu gry. Ostatecznie liczą się punkty i trzeba je zbierać - dodał. 

Podolski jest wychowankiem FC Koeln. Początkowo grał w tym klubie w latach 1995-2006. Później trafił tam z Bayernu Monachium w 2009 roku i grał przez kolejne trzy lata. Łącznie w barwach zespołu z Kolonii rozegrał 181 meczów, w których strzelił 86 goli i zaliczył 41 asyst. 

Obecnie Podolski występuje w Górniku Zabrze. W bieżącym sezonie zagrał w 15 meczach, strzelił dwa gole i zaliczył tyle samo asyst. Jego drużyna już wkrótce wznowi rozgrywki ekstraklasy. Najbliższy mecz rozegra w sobotę o 17:30. Tego dnia zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Górnik po 19 kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA