Tuchel wywołał burzę. Bayern mówi dość. "Nie będziemy dłużej akceptować"

- Ponowny wyjazd za granicę by mi się spodobał. Hiszpania ma niezwykłą ligę - powiedział Thomas Tuchel w niedzielę w rozmowie z kibicami Bayernu Monachium. Słowa bardzo szybko wywołały plotki, że to właśnie szkoleniowiec Bawarczyków zostanie następcą Xaviego. Do sprawy odniósł się już sam Bayern, który w poniedziałek wydał oficjalne oświadczenie. Nie pozostawia ono żadnych złudzeń.

Po sobotniej porażce FC Barcelony z Villarrealem (3:5) Xavi ogłosił, że po zakończeniu sezonu odejdzie z FC Barcelony. To wywołało ogromne spekulacje w mediach na temat jego ewentualnego następcy. Na liście znalazło się wiele znanych nazwisk, w tym aktualny trener Bayernu Monachium Thomas Tuchel.

Zobacz wideo Łukasz Piszczek wciąż w formie! Co za rajd

Thomas Tuchel wywołał burzę. Bayern Monachium z oficjalnym stanowiskiem

W niedzielę szkoleniowiec Bayernu został zapytany przez kibiców o pogłoski na temat jego ewentualnego przejścia do FC Barcelony. - Ponowny wyjazd za granicę by mi się spodobał. Hiszpania ma niezwykłą ligę. Z mojej perspektywy i na podstawie moich doświadczeń w pracy z Hiszpanami cechuje ich ogromna pewność siebie. Kiedy rozmawiasz z hiszpańskimi graczami, szybko odnoszę wrażenie, że nawiązujesz z tą osobą kontakt - odpowiedział cytowany przez dziennikarza Sky Sports.

Te słowa wywołały prawdziwą burzę, a mediach zaczęto snuć domysły, że Tuchel niejako potwierdził, że będzie nowym trenerem Barcelony.

Na reakcję ze strony klubu nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek Bayern wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. "Tuchel nigdy nie mówił o Xavim Hernandezie i zostaniu jego następcą, jak fałszywie twierdzono. Nie będziemy dłużej akceptować takich nieobiektywnych wypowiedzi skierowanych przeciwko naszemu trenerowi, które zawsze pochodzą z tych samych źródeł" - przekazano w oświadczeniu na łamach oficjalnej strony klubu. 

#JedenDzieńDłużej - wygraj wyjątkową aukcję

Nasi siatkarze grają z nami #JedenDzieńDłużej! Z okazji wielkiego finału WOŚP zapraszamy do charytatywnego licytowania kapitalnych pamiątek i niezapomnianych przeżyć. Aleksander Śliwka zaprasza na prawdziwy siatkarski trening, a z ostatniego "złotego" sezonu reprezentacji Kamil Semeniuk ma dla Was swoją meczówkę z podpisami wszystkich kadrowiczów, a poza tym chce się z Wami spotkać przed czerwcową Ligę Narodów i wręczyć Wam bilety VIP. To kilka z naszych wielu aukcji charytatywnych w ramach tegorocznej akcji #JedenDzieńDłużej - Gazeta.pl dla WOŚP. Wszystkie środki z licytacji trafiają na Wielką Orkiestrę. Zapraszamy do licytowania pomysłów, które przygotowali wasza Gazeta.pl i przyjaciele. [>> LISTA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.