Polski mecz w Niemczech! Co tam się działo! 8 goli. Polacy dołożyli swoje

To był udany wieczór dla Polaków w Niemczech! W spotkaniu Fortuny Duesseldorf z Schalke padło aż osiem trafień i nasi zawodnicy zapisali się w meczowym protokole! Marcin Kamiński zdobył pierwszego gola w trwającym sezonie, a Dennis Jastrzembski popisał się asystą. Spotkanie od początku do końca trzymało w napięciu i z pewnością było to jedno z ciekawszych spotkań w ten weekend.

W trwającej kolejce niemieckiej Bundesligi doszło do wielu ciekawych spotkań i rozstrzygnięć. W piątek na inaugurację Bayern pokonał na wyjeździe FC Koeln. Dzień później Bayer Leverkusen rozgromił Werder Brema (3:0), a Borussia Dortmund Borussię Moenchengladbach. Działo się także na zapleczu, gdzie do gry weszli także polscy piłkarze.

Fortuna Duesseldorf lepsza od Schalke! Polacy zapisali się w statystykach

W sobotni wieczór Fortuna Duesseldorf zmierzyła się u siebie z Schalke. W wyjściowym składzie po stronie gości znalazł się Marcin Kamiński, który jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Z kolei w Fortunie na ławce zasiadł Dennis Jastrzembski.

Spotkanie dostarczyło bardzo wielu emocji, ale też czegoś, co kibice lubią najbardziej, czyli wielu goli.  po 26 minutach rywalizacji Fortuna prowadziła 3:0. To sprawiło, że jeszcze przed przerwą szkoleniowiec gości zdecydował się na potrójną zmianę!

Schalke zaczęło odrabiać straty dopiero w 57. minucie. A to wszystko za sprawą Marcina Kamińskiego, który popisał się pięknym trafieniem. Polak otrzymał podanie od Bryana Lasme i uderzając z pierwszej piłki, pokonał bramkarza gospodarzy. Dla Kamińskiego był to pierwszy gol w tym sezonie.

Polski obrońca dał impuls! Już 18 minut później na tablicy wyników był rezultat 4:3. A to zwiastowało wielkie emocje w końcówce. Tak się też stało. Ostatecznie to Fortuna wyszła jednak zwycięsko z tej konfrontacji - w doliczonym czasie gry piątego gola dorzucił Jona Niemiec, a asystował mu Polak Dennis Jastrzembski.

W tabeli Bundesligi Fortuna awansowała na trzecią pozycję w 2. Bundelidze. Schalke spadło zaś do strefy spadkowej.