Gwiazda BVB szokuje. Niezwykle wyznanie. "Bolało bardziej od raka"

W poprzednim sezonie Borussia Dortmund walczyła do samego końca o mistrzostwo Niemiec. W ostatniej kolejce BVB zremisowało 2:2 z Mainz, a Bayern Monachium świętował kolejny tytuł za sprawą bramki Jamala Musiali w starciu z FC Koeln (2:1). Tym samym Borussia nie mogła świętować pierwszego mistrzostwa od sezonu 11/12. Teraz do tych wydarzeń wrócił Sebastien Haller w rozmowie ze "Sport Bildem". Jego wyznanie może szokować.

Od jedenastu sezonów niezmiennie na tronie w Niemczech pozostaje Bayern Monachium. W poprzednich rozgrywkach klub z Bawarii mógł stracić tytuł na rzecz Borussii Dortmund, ale wykorzystał potknięcie rywala w ostatniej kolejce. Tym samym BVB nie pomogły spore wzmocnienia, na które wydano ponad 100 mln euro.

Zobacz wideo Pracował z Santosem. Teraz mówi, co tam się działo

Emocjonalne wyznanie gwiazdy BVB. "To bolało bardziej niż zdiagnozowanie raka"

Haller rozmawiał z dziennikiem "Sport Bild" po starcie tego sezonu. Napastnik BVB wrócił do końcówki poprzedniego sezonu Bundesligi, gdzie jego zespół na ostatniej prostej stracił mistrzostwo Niemiec na rzecz Bayernu Monachium. - Przegrane mistrzostwo z BVB zabolało mnie bardziej niż zdiagnozowanie u mnie raka. Gdy jesteś chory, nic nie możesz zrobić, musisz to zaakceptować, to niezależne od ciebie. Tytuł straciliśmy, mając go w rękach, gdy wszystko zależało od nas - powiedział (cytat za: Marcin Borzęcki).

W lipcu zeszłego roku u Hallera zdiagnozowano złośliwy nowotwór jądra, po którym zawodnik musiał przejść chemioterapię i dwie operacje. Iworyjczyk wrócił do gry w drugiej połowie stycznia i w 22 meczach strzelił dziewięć goli oraz zanotował pięć asyst. W decydującym meczu z Mainz (2:2) Haller spudłował z rzutu karnego. - W takim przypadku musisz zaakceptować, że być może popełniłeś błędy lub podjąłeś złe decyzje. Niewykorzystane szanse Cię zjadają. Myślisz, co mogłeś zrobić lepiej. Nauczyłem się podczas choroby, by nie pozwalać negatywnym rzeczom na to, by mocno na mnie wpływały - dodaje Haller.

Do tej pory Haller zagrał sześć meczów w tym sezonie i strzelił dwa gole, konkretnie w meczu Pucharu Niemiec z Schott Mainz (6:1). - Znamy jego historię. I wiemy, że czasami nie jest łatwo i racjonalnie wyjaśnić, co dzieje się w organizmie po takiej chorobie. Nie mogliśmy odbudować go tak, jak sobie wyobrażaliśmy, ale też nie stawialiśmy go w tak wielu sytuacjach bramkowych. Jest jednak niezwykle pracowity na treningach i bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków - tłumaczył Edin Terzić, trener Borussii Dortmund.

BVB zdobyło ostatnie mistrzostwo Niemiec w sezonie 11/12. Od tego czasu każdy kolejny sezon padał łupem Bayernu Monachium. Po pięciu meczach tego sezonu Borussia Dortmund ma jedenaście punktów i zajmuje szóste miejsce ze stratą dwóch punktów do prowadzącego Bayernu.

Więcej o: