Sceny przed stadionem Bayernu. Odsłonięto okazały pomnik legendy [WIDEO]

Gerd Mueller był legendarnym niemieckim napastnikiem. Większość kariery spędził w Bayernie Monachium. Po śmierci piłkarz został wyróżniony przez klub, który odsłonił jego pomnik w okolicy stadionu.

Robert Lewandowski grał w Bayernie Monachium w latach 2014-2022. W tym czasie zagrał w 375 meczach i strzelił 344 gole. Mimo tak świetnych statystyk Polak nie jest najlepszym strzelcem w historii klubu. Wyprzedza go legendarny Gerd Mueller. Niemiec grał w tym zespole w latach 1964-1979 i zdobył aż 568 bramek. Poza tym ma na koncie także wiele innych sukcesów, w tym między innymi mistrzostwo Europy z 1972 roku oraz mistrzostwo świata w 1974. Zmarł w 2021 roku w wieku 75 lat.

Zobacz wideo Lewandowski boleśnie podsumowany. "Od lat nie jest autorytetem"

Bayern Monachium odsłonił pomnik Gerda Muellera

Z uwagi na zasługi Bayern Monachium oddał hołd Muellerowi i odsłonił jego pomnik nieopodal stadionu. Autorem rzeźby jest Karel Fron. Na uroczystej prezentacji monumentu obecnych było wiele postaci związanych z niemieckim klubem.

- Pomnik ku czci Gerda Muellera został stworzony dzięki Fundacji Kurta Landauera wspólnie z kibicami i fanklubami Bayernu. Odwiedzający Allianz Arena będą teraz mogli podziwiać Muellera, pamiętając o tej wyjątkowej osobie i piłkarzu podczas każdego meczu domowego. Gerd Mueller był jednym z najlepszych i wyznaczył standardy w świecie napastników - powiedział prezes klubu Herbert Hainer. 

Robert Lewandowski pobił rekord Muellera. Jest szansa na jego pomnik?

Robert Lewandowski nie jest najlepszym strzelcem w historii Bayernu, ale pobił jeden rekord Gerda Muellera. W sezonie 2020/2021 Polak strzelił 41 goli w Bundeslidze i przebił osiągnięcie legendarnego napastnika, który w sezonie 1970/1971 zdobył 40 bramek. Z tego powodu dwa lata temu Herbert Hainer został zapytany o możliwość wybudowania pomnika ku czci Lewandowskiego. Jego odpowiedź była wymijająca. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Będziemy o takich rzeczach decydować w odpowiednim czasie - krótko odpowiedział. I dodał, że pierwsi w kolejce są inni legendarni piłkarze, tacy jak między innymi Karl-Heinz Rummenigge i Franz Beckenbauer. 

Więcej o: