Oficjalnie: Reprezentant Polski znowu zmienia klub. Kolejne wypożyczenie, kolejna liga

Bartosz Białek udaje się na kolejne wypożyczenie. Poprzedni rok spędził w Vitesse, a tym razem Wofsburg wysłał go do belgijskiego KAS Eupen. 21-letni napastnik spędzi tam cały najbliższy sezon.

Bartosz Białek latem 2020 roku przeniósł się do Wolfsburga. Tam przez dwa sezony rozegrał 36 spotkań, a zapewne byłoby ich więcej, gdyby nie zerwanie więzadła krzyżowego. W poszukiwaniu szans na grę udaje się na kolejne wypożyczenia.

Zobacz wideo Kamiński po porażce z Mołdawią: To jest niewytłumaczalne

Bartosz Białek wypożyczony z Wolfsburga do KAS Eupen

Sezon 2022/23 spędził w Vitesse (wspólnie z Kacprem Kozłowskim), gdzie rozegrał 26 spotkań (większość w podstawowym składzie), strzelił sześć goli i zaliczył dwie asysty. Po zakończeniu rozgrywek wrócił do Wolfsburga, lecz tam uznano, że na ten moment nie ma dla niego miejsca w kadrze.

21-latek musiał szukać rozwiązania, którym okazało się kolejne wypożyczenie. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami trafił na rok do KAS Eupen z ligi belgijskiej, jednej z najmocniejszych w Europie (8. miejsce w rankingu UEFA). - Mimo młodego wieku Bartosz Białek wnosi ze sobą doświadczenie zdobyte w 75 meczach najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce, Niemczech i Holandii. Swoją obecnością w polu karnym oraz grą głową pozwoli naszemu zespołowi stwarzać zagrożenie pod bramką. Cieszymy się na współpracę z Bartoszem Białkiem i życzymy mu samych sukcesów w KAS Eupen - powiedział dyrektor generalny Christoph Henkel.

KAS Eupen w ostatniej chwili uciekło spod topora

KAS Eupen w ostatnim sezonie zajęło 15. miejsce w lidze belgijskiej. O utrzymanie walczyło do ostatniej kolejki, nad strefą spadkową miało zaledwie punkt przewagi. Białek jest jdrugim wzmocnieniem klubu tego lata. Wcześniej pozyskało środkowego pomocnika Kevina Mohwalda, ostatnio występującego w Unionie Berlin.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bartosz Białek zaczynał seniorską karierę w Zagłębiu Lubin. Stamtąd odszedł do Wolfsburga, który zapłacił za niego 5 milinów euro. Zaliczył także 10 występów w reprezentacji Polski do lat 21, strzelił w nich cztery gole i zanotował jedną asystę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.