Burza w Bayernie. Szef tłumaczy trzęsienie ziemi. To dlatego zwolnił Kahna

W sobotę 27 maja po niezwykle emocjonującej końcówce sezonu Bayern Monachium wywalczył swoje 32. mistrzostwo Bundesligi w historii. Tego samego dnia z klubem pożegnali się Olivier Kahn i Hasan Salihamidzić. Prezydent Bayernu, Herbert Hainer, tłumaczy te decyzje.

Bayern Monachium mistrzostwo zdobył po zwycięstwie 2:1 z FC Koln. Kluczowy był jednak mecz w Dortmundzie, gdzie tamtejszej Borussii wystarczyła wygrana z FSV Mainz, aby cieszyć się z pierwszego od 11 lat tytułu. Dortmundczycy jednak nie podołali i z mogunckim klubem zremisowali 2:2.

Zobacz wideo Kulisy spotkania z Lewandowskim. "Bardzo mnie to uderzyło"

Bayern zdobywa mistrzostwo i... zwalnia! Znamy powody

O zwolnieniu wczoraj informował włoski dziennikarz Fabrizio Romano. - Oliver Kahn został odwołany ze stanowiska dyrektora generalnego FC Bayern zaraz po zdobyciu tytułu. Dreesen będzie nowym prezesem klubu. Kahn nie był dziś obecny na finałowym meczu o tytuł pomiędzy FC Koln a Bayernem - pisał na Twitterze.

Olivier Kahn od 2021 roku piastował stanowisko prezesa zarządu, natomiast Salihamidzić w Bayernie pracował od 2017 roku i pełnił funkcję dyrektora sportowego. Byłym zawodnikom bawarskiego klubu zarzuca się złe decyzje, które wpłynęły na ciężki dla Bayernu sezon. Monachijczycy bowiem na etapie ćwierćfinału odpadli z Ligi Mistrzów, tak samo zresztą z pucharu Niemiec, a Bundesligę wygrali ledwo w ostatniej kolejce dzięki potknięciu Borussii. Ponadto zarząd klubu uważa, że zwolnienie Juliana Nagelsmanna było zbyt pochopną decyzją.

Herbert Hainer, który od 2019 roku jest prezydentem klubu, na konferencji prasowej wypowiedział się o zdobytym mistrzostwie, ale co ważniejsze, również o głośnych zwolnieniach. 

- Ten sezon nie poszedł tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Wymienialiśmy się pomysłami z zarządem i radą nadzorczą. Widzieliśmy znaki ostrzegawcze i zdecydowaliśmy się na "restart" w nowym sezonie i rozstać się z Oliverem Kahnem i Hasanem Salihamidziciem - powiedział.

Następnie dodał, że obaj zwolnieni wiedzieli o tych decyzjach od kilku dni, co wyklucza teorię, że Salihamidzić o zwolnieniu dowiedział się z mediów podczas świętowania mistrzostwa na murawie. Wówczas kamery uchwyciły byłego już dyrektora sportowego, kłócącego się z Hainerem na boisku.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

- Uli Hoeness i ja odbyliśmy w czwartek rozmowy z Hasanem Salihamidziciem i Oliverem Kahnem, aby mieli wystarczająco dużo czasu na poradzenie sobie z tą sytuacją, również z szacunku dla tych dwóch wielkich osobowości tego klubu - dodał.

Poza tym Hainer przyznał, że zwolnienie Salihamidzić przyjął spokojnie i doszedł z prezydentem Bayernu do porozumienia, dzięki czemu mógł pojechać z klubem do Kolonii. Inaczej było w przypadku Kahna, który zareagował bardzo emocjonalnie. Jak podkreśla Hainer, nie można było rozstać się z nim polubownie, czego rezultatem było zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Nadzorczej, gdzie podjęto decyzję o rozstaniu się z byłym bramkarzem oraz o tym, że nie pojedzie ze wszystkimi na mecz z FC Koln.

Więcej o: