Media: Bayern może stracić gwiazdę. Kusi go PSG

Lucas Hernandez może odejść z Bayernu Monachium już tego lata. Zawodnika kusi Paris Saint-Germain.

Jeszcze niedawno wydawało się, że przedłużenie kontraktu Lucasa Hernandeza w Bayernie Monachium to kwestia czasu. Niemieckie media informowały, że Francuz porozumiał się z klubem w sprawie nowej umowy, a do zamknięcia sprawy brakowało tylko podpisów zainteresowanych stron.

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Teraz sporo wskazuje na to, że sprawa zmieniła się od 180 stopni. Kerry Hau ze "Sport 1" poinformował, że Hernandez wstrzymał rozmowy z Bayernem i może odejść z klubu jeszcze tego lata. Wszystko przez to, że do gry weszło Paris Saint-Germain.

DLOKA Legendarny polski klub wraca na poziom centralny. Został jeden krok

Mistrzowie Francji chcą zrobić wszystko, by przekonać Hernandeza do odejścia. W tym celu mają kusić go ogromną pensją. PSG jest gotowe zdecydowanie przebić 20 mln euro, jakie obrońca zarabia rocznie w Bayernie.

PSG kusi gwiazdę Bayernu

Postawa mistrzów Francji może skłonić Hernandeza do odejścia. Wtedy jednak PSG musiałoby jeszcze porozumieć się z Bayernem. Kontrakt zawodnika wygasa latem przyszłego roku, więc dla Bawarczyków to ostatnia szansa, by na nim zarobić. Wartość zawodnika szacowana jest na około 50 mln euro.

Hernandez gra w Bayernie od lata 2019 r., kiedy trafił do klubu z Atletico Madryt za około 80 mln euro. Do tej pory rozegrał 107 meczów, w których strzelił dwa gole i miał osiem asyst. Z Bawarczykami zdobył trzy tytuły mistrza Niemiec, krajowy puchar, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwo Świata.

-Mecz pilki noznej Polska - Anglia w Warszawie Wielki sukces reprezentanta Polski. Jego klub czekał na to prawie pół wieku

Hernandez to mistrz świata z 2018 r. i wicemistrz z ostatniego mundialu. W kadrze Francji zagrał 33 razy.

Więcej o: