Świetny mecz Polaka w Bundeslidze. Pomógł w kluczowym meczu. Niesamowity zwrot akcji [WIDEO]

Marcin Kamiński zaliczył kolejny udany występ w barwach Schalke 04. Tym razem obrońca popisał się asystą drugiego stopnia w meczu z Werderem Brema. Drużyna Polaka ostatecznie pokonała rywali i tym samym sięgnęła po bardzo ważne trzy punkty w Budeslidze.

Marcin Kamiński przeniósł się do Schalke 04 latem 2021 roku z VfB Stuttgart. W bieżącym sezonie z powodu kontuzji rozegrał jedynie pięć meczów. Dwa tygodnie temu przypomniał o sobie wszystkim i strzelił pięknego gola z rzutu wolnego w starciu z Herthą Berlin. Dzięki temu znalazł się w jedenastce kolejki "Kickera". W sobotę Schalke zmierzyło się na własnym stadionie z Werderem Brema, a obrońca wyszedł w tym spotkaniu od pierwszych minut.

Bundesliga. Marcin Kamiński miał udział przy golu. Ważne zwycięstwo Schalke 04 z Werderem Brema

Gospodarze nie zaczęli tego meczu w dobrym stylu i przegrywali już po 18 minutach. Gola strzelił Marvin Ducksch. Schalke nie zamierzało się poddawać i dążyło do wyrównania. Drużynie udało się to dopiero w 81. minucie, a akcję rozpoczął Marcin Kamiński. Polak wrzucił piłkę z autu w pole karne. Obrońcy rywala wybili ją, ale ta trafiła tuż pod nogi Seppa van den Berga. Holender oddał strzał tuż sprzed pola karnego i pokonał bramkarza. Akcję można zobaczyć poniżej od 35. sekundy nagrania.

Gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać. Robili wszystko, aby zdobyć kolejną bramkę i przyniosło to skutki w doliczonym czasie gry. W 92. minucie pięknym podaniem popisał się Rodrigo Zalazar. Urugwajczyk posłał piłkę w pole karne do Dominicka Drexlera. Pomocnik miał przed sobą tylko bramkarza i pewnym strzałem zdobył zwycięską bramkę.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Było to bardzo ważne zwycięstwo Schalke, które podtrzymuje nadzieje tej drużyny na utrzymanie. Po 30 kolejkach ekipa z Gelsenkirchen zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Do miejsc gwarantujących utrzymanie traci jeden punkt. W następnej serii spotkań zmierzy się z siódmym FSV Mainz. Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 20:30.