Dramatyczne sceny w Bundeslidze. Strzelił gola, a kibice zamarli

Do dramatycznych scen doszło w spotkaniu 28. kolejki Bundesligi pomiędzy RB Lipsk a Augsburgiem (3:2). W 10. minucie Kevin Kampl strzelił wyrównującego gola dla Lipska, po czym nie mógł złapać tchu i padł na murawę. "Zasłabł po tym golu" - mówili komentatorzy Viaplay. Na miejscu pojawiły się służby medyczne i udzieliły mu błyskawicznej pomocy.

Sobotnie spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 5. minucie prowadzenie Augsburgowi dał Arne Meier. Zaledwie pięć minut później było już 1:1. Po golu wydarzyły się jednak sceny, które zamurowały niejednego kibica, będącego tego popołudnia na stadionie.

Dramatyczne sceny w meczu Bundesligi. Strzelił gola, a później nie mógł złapać powietrza. "Zasłabł"

Po kapitalnym rajdzie prawą stroną Werner dograł piłkę wzdłuż pola bramkowego do Kevina Kampla, który na wślizgu dosięgnął piłki i skierował ją do siatki. Następnie wstał z ziemi i pobiegł w stronę band reklamowych, aby świętować gola. Nagle złapał się za plecy, a następnie za klatkę piersiową, sygnalizując klubowym kolegom, że nie może złapać powietrza. Piłkarz oparł się o bandy, a pozostali gracze Lipska w pośpiechu prosili o pomoc medyków. Po chwili Słoweniec runął na ziemię. "Zasłabł po tym golu" - mówili komentatorzy Viaplay. Na szczęście po udzieleniu pomocy przez służby medyczne mógł on powrócić na boisko.

RB Lipsk poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki. Dwukrotnie do siatki trafił Timo Werner, który po nieudanej przygodzie w Chelsea znów wraca na odpowiednie tory. W 82. minucie gola kontaktowego dla Augsburga strzelił Ruben Vargas, ale na nic więcej nie było już stać piłkarzy trenera Maassena.

Kampl jest związany z obecnym pracodawcą od sierpnia 2017 roku. W tym czasie 28-krotny reprezentant Słowenii rozegrał dla niego 208 meczów, w których strzelił siedem goli i zanotował 21 asyst. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Po 28 kolejkach RB Lipsk zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów. Liderem jest Bayern Monachium (58 pkt), który wyprzedza Borussię Dortmund (57 pkt). Najbliższy mecz zespół z Lipska rozegra w niedzielę 23 kwietnia, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Bayerem Leverkusen.