Bayern poznał pierwsze życzenie nowego trenera. "Walczymy o niego"

Thomas Tuchel chce, żeby w jego sztabie szkoleniowym znalazł się Anthony Barry. Anglik był jego asystentem za czasów pracy w Chelsea w latach 2021-2022 - pisze dziennik "Bild". - Walczymy o Barry'ego i jesteśmy pewni siebie - mówił Tuchel na konferencji prasowej.

W trakcie marcowej przerwy reprezentacyjnej doszło do trzęsienia ziemi w Bayernie Monachium. Klubowe władze zdecydowały się zwolnić Juliana Nagelsmanna i zatrudniły w jego miejsce Thomasa Tuchela. Były trener Paris Saint-Germain czy Chelsea podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. - Julian jest topowym trenerem, my mamy topowy skład. Ta konstelacja nie była już właściwa. W analizie doszliśmy do wniosku, że musimy zareagować. Ta więź już nie pasowała - mówił Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu, na konferencji prasowej przedstawiającej Tuchela (tłumaczenie za: dieroten.pl).

Zobacz wideo Lewandowski po porażce: Ciężko po dwóch takich ciosach wrócić na właściwe tory

Pierwsze życzenie Tuchela w Bayernie Monachium. Chce wzmocnić sztab. "Walczymy"

Niemiecki dziennik "Bild" informuje, że Thomas Tuchel wystosował już pierwsze życzenie wobec władz Bayernu Monachium. Niemiec chce, żeby w jego sztabie szkoleniowym znalazł się Anthony Barry, z którym współpracował w Chelsea w latach 2021-2022. Anglik był jego asystentem w Londynie, a dodatkowo obecnie współpracuje z Roberto Martinezem w reprezentacji Portugalii. - Walczymy o Barry'ego i jesteśmy pewni siebie - mówił Thomas Tuchel na premierowej konferencji prasowej.

Pewne jest, że w sztabie szkoleniowym Thomasa Tuchela w Bayernie Monachium znajdzie się Arno Michels i Zsolt Loew. Ten tercet współpracuje ze sobą od ponad dziesięciu lat. - Mój zespół trenerski również nie był przygotowany na to wszystko, więc wielkie podziękowania dla elastyczności ich rodzin - dodawał Tuchel. Hasan Salihamidzić zdradził na konferencji, że nie będzie zmiany w kontekście trenera bramkarzy. Tak jak za czasów pracy Juliana Nagelsmanna, tak i teraz u Thomasa Tuchela pozostanie nim Michael Rechner.

Thomas Tuchel zadebiutuje w roli trenera Bayernu Monachium w sobotę 1 kwietnia o godz. 18:30, gdy odbędzie się Der Klassiker z Borussią Dortmund. Tuchel prowadził BVB w siedmiu meczach przeciwko Bayernowi Monachium we wszystkich rozgrywkach i wygrał zaledwie dwa z nich. Poza tym Bayern Monachium pozostaje w grze w Pucharze Niemiec - gdzie zagra w ćwierćfinale z Freiburgiem - a także w Lidze Mistrzów. Tam podopieczni Thomasa Tuchela będą rywalizować z Manchesterem City.

Więcej o: