Kret w szatni Bayernu? Nagelsmann grzmi

- Jestem zirytowany. Dużo o tym myślę, ponieważ zastanawiam się, co robi z tym osoba, która to przekazuje. Na co ona liczy - grzmi Julian Nagelsmann. Trener Bayernu Monachium wypowiedział się na temat osoby, która przekazała prasie plany taktyczne.

Niedawno "Bild" przekazał, że do redakcji trafiły zdjęcia planów taktycznych Bayernu Monachium na mecz przeciwko VfL Bochum w 20. kolejce Bundesligi. Notatki przedstawiały między innymi styl gry obrońców - to, jak powinni zachowywać się z piłką i bez piłki oraz w przypadku pressingu. Niemcy nie mieli wątpliwości, że fotografie przesłał ktoś z klubu i wprost napisali, że Bayern ma problem z "kretem". 

Zobacz wideo Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Julian Nagelsmann zabrał głos ws. doniesień "Bilda". "Na co on liczy?"

Mimo to Bayern nie miał kłopotów z pokonaniem VfL Bochum i wygrał tamto spotkanie 3:0. Temat wrócił jednak niczym bumerang na konferencji prasowej przed spotkaniem z Bayerem Leverkusen. Julian Nagelsmann został poproszony o to, aby zabrał głos w sprawie "kreta". 

- Krety są gatunkiem chronionym. Za każdym razem, gdy jedziesz przez Bawarię, widzisz 80 000 kretowisk i nie możesz się ich pozbyć. Poszukiwanie kreta jest więc bardzo skomplikowane - rozpoczął żartobliwie, po czym spoważniał. - Jestem zirytowany. Dużo o tym myślę, ponieważ zastanawiam się, co robi z tym osoba, która to przekazuje. Na co ona liczy? Zawsze staram się dowiedzieć, jaka jest motywacja. A teraz nie jest to dla mnie jasne. Ważne jest dla mnie to, żeby wieczorem móc spojrzeć w lustro i stwierdzić, że dobrze traktowałem moich zawodników i kolegów. Mam nadzieję, że osoba ta nie będzie mogła spojrzeć w lustro, ponieważ po prostu nie jest w porządku - powiedział. 

Tomaszewski o powołaniach SantosaTomaszewski nie wytrzymał. Tak skomentował powołania Santosa. "Gra beznadziejnie, nie rozumiem"

Trener jednocześnie nie obawia się, że wyciek materiałów może wpłynąć na grę Bayernu. - To był tylko plan meczu z VfL Bochum. To nie są podstawy, więc nie można nas teraz rozszyfrować. Nie martwię się o to. Jeśli osoba przekazująca to dalej chce mnie skrzywdzić, niech tak będzie, ale to też szkodzi każdemu innemu piłkarzowi - dodał. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spotkanie Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:30. Mistrz Niemiec po 24 kolejkach jest liderem tabeli z dorobkiem 52 punktów. 

Poland Soccer Europa Conference LeagueWłosi analizują Lecha Poznań. Zauważyli charakterystyczną rzecz. Jeden wniosek

Więcej o: