Borussia wyceniła Jude'a Bellinghama. Kosmos. "Za mniej się nie ruszy"

Jak podaje "Marca", Borussia Dortmund oczekuje co najmniej 110 milionów euro za Jude'a Bellinghama. Wiele wskazuje na to, że takie pieniądze wyłoży Real Madryt.

Jude Bellinhgam jest kluczowym piłkarzem Borussii Dortmund. W bieżącym sezonie rozegrał 23 mecze, w których strzelił dziesięć goli i zaliczył cztery asysty. Anglik ma za sobą również bardzo udany mundial. Od dłuższego czasu dzięki dobrej formie wzbudza zainteresowanie wielu topowych klubów.

Zobacz wideo PZPN poszedł na całość. "Wybór z najwyższej półki"

Media: Ponad 100 milion euro za Jude'a Bellinghama

Najwięcej mówi się o zainteresowaniu ze strony Realu Madryt. Jak informuje "Mundo Deportivo", mistrz Hiszpanii planuje złożyć szaloną ofertę za Anglika. Zdaniem dziennikarzy, oprócz opłaty w wysokości 100 milionów euro, działacze chcą włączyć do transakcji również Eduardo Camavingę. Ta wymiana jest jednak dosyć mało prawdopodobna. Katalońscy dziennikarze mają w zwyczaju się mylić co do kwestii związanych z Realem, zwłaszcza tak spektakularnych.

Za to, jeżeli chodzi o pieniądze, to Real jest bardzo blisko żądań Borussii. Jak pisze "Marca", Borussia żąda 110 milionów euro. "Za mniej nie ruszy się z Dortmundu" – czytamy. Jeżeli więc prawdą jest, że Real jest skłonny wyłożyć 100 milionów, to oba kluby powinny się szybko dogadać i w najbliższych tygodniach sfinalizować transakcję.

110 milionów to kosmiczna kwota, ale i tak, biorąc pod uwagę doniesienia medialne, Borussia spuściła z tonu. Wcześniej mówiło się nawet o 150 milionach i o tym, że takie żądania byłoby w stanie spełnić PSG. Żadnej oferty jednak nie było. Ponadto, według hiszpańskich dziennikarzy, Bellingham traktuje Real priorytetowo. Borussia najchętniej zatrzymałaby Anglika i przedłużyła z nim kontrakt, ale w Dortmundzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że będzie to praktycznie niewykonalne.

Jude Bellingham jest piłkarzem Borussii Dortmund od 2020 roku, kiedy trafił do tego klubu z Birmingham City za 25 milionów euro. Obecnie niemiecki zespół po 16 rozegranych meczach zajmuje siódme miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 28 punktów.

Więcej o: