Neuer nagle zaskoczył propozycją dla kolegi z kadry. "Chodź do Bayernu"

Kapitan reprezentacji Niemiec, Manuel Neuer na konferencji prasowej w Katarze w żartobliwy sposób zaproponował transfer swojemu młodszemu koledze z kadry. "Chodź do Bayernu" - powiedział do napastnika reprezentacji Niemiec Youssoufy Moukoko.

Reprezentacja Niemiec przebywa aktualnie w Al-Ruwajs, gdzie przygotowuje się do swojego pierwszego spotkania na nadchodzących mistrzostwach świata w Katarze. Nasi zachodni sąsiedzi pierwszy mecz rozegrają 23 listopada, kiedy w Dosze podejmą Japończyków.

Zobacz wideo Tak będzie wyglądać skład Polski na Meksyk?

Youssoufa Moukoko w Bayernie Monachium? Manuel Neuer namawia go do transferu

Na konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Japonią na pytania dziennikarzy odpowiadali: Manuel Neuer i Youssoufa Moukoko. Obaj są na dwóch przeciwnych biegunach kariery, bramkarz zbliża się do końca kariery, a dla 17-letniego Moukoko mundial w Katarze jest pierwszą wielką imprezą w karierze.

Napastnik Borussii Dortmund - mimo swojego wieku - jest już ważniejszą częścią klubu, jak i kadry narodowej. W tym sezonie Bundesligi w 14 meczach zdobył 6 goli. Kontrakt niemieckiego piłkarza kameruńskiego pochodzenia dobiega końca w czerwcu 2023 roku, dlatego nie dziwią pytania o jego potencjalnej przyszłości. Jedno z nich pojawiło się na wcześniej wspomnianej konferencji, na co napastnik odpowiedział.

- Mam jeszcze czas, aby podjął odpowiednią decyzję. Bardzo dobrze czuję się w Dortmundzie, ale nie wykluczam zmiany klubu. Wszystkiego dowiecie się niedługo - czy zostaję, czy odejdę - oznajmił 17 latek.

Neuer nie przeszedł obok tej wypowiedzi obojętnie i wypalił: - Chodź do Bayernu - powiedział z uśmiechem na ustach do swojego młodszego kolegi z reprezentacji.

Mundial okazją dla 17-latka do pokazania się

Mistrzostwa świata w Katarze mogą być dla Moukoko szansą na lepsze pokazanie się światu. Reprezentacja Niemiec trafiła do grupy z Japonią, Hiszpanią i Kostaryką. Nikt nie wyobraża sobie scenariusza, że mistrzowie świata z 2014 roku nie osiągną dobrego wyniku na mundialu. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Moukoku wystąpił w ostatnim meczu towarzyskim przed turniejem z reprezentacją Omanu, wygranego przez Niemców 1:0. Zszedł jednak po 45 minutach, zastąpił go Niclas Fullkrug, który strzelił zwycięskiego gola.

Więcej o: