Karbownik w jedenastce kolejki. To już właściwie piąty najlepszy zawodnik ligi

Michał Karbownik znajduje się w ostatnim czasie w wysokiej formie. Nie dziwią więc wysokie oceny występów polskiego zawodnika. Po meczu Fortuny Duesseldorf z Karlsruher SC otrzymał od "Kickera" kolejną dwójkę (a więc ocenę bardzo wysoką) i znalazł się w jedenastce kolejki.

Michał Karbownik oraz Dawid Kownacki znaleźli się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata w Katarze, jednak wciąż muszą bić się o miejsce w ostatecznym 26-osobowym składzie na mundial. Obaj mają bardzo dobre tygodnie w Duesseldorfie. Szczególną uwagę przykuwają oceny Karbownika.

Zobacz wideo "Robertowi było ciężko. Poza Europą tego nie ogląda nikt"

Karbownik szaleje w Fortunie Duesseldorf. Transfer się opłacał. Kolejna "11" kolejki

Karbownik trafił na wypożyczenie do Fortuny Duesseldorf na początku sierpnia z angielskiego Brighton. Od początku pokazywał się z niezłej strony, jednak wydaje się, że eksplozja formy nadeszła dopiero teraz. W niedzielę zanotował drugą asystę w tym sezonie i przyczynił się do wygranej nad Karlsruher SC. "Kicker" nagrodził Polaka za ten występ oceną "2", a więc pozytywnie ocenił postawę 21-latka, który ponownie znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki 2. Bundesligi. Warto też dodać, że obok Kristoffera Petersona, został najwyżej oceniony w swoim zespole.

 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Tomasz Urban z Viaplay zauważył jeszcze jedną bardzo ciekawą rzecz dotyczącą ocen "Kickera". Jak się okazuje Polak jest jednym z najlepszych zawodników całej ligi. "No to jeszcze o Karbowniku. Jego średnia not w "Kickerze" za mecze ligowe wynosi 2,75. Czyli fenomenalnie. Gdyby odrzucić bramkarzy, byłaby to 5. średnia w całej lidze. Na razie nie ma go na listach, bo ma jeszcze za mało rozegranych meczów, w których go oceniano" - poinformował na Twitterze.

21-latek rozegrał w tym sezonie niespełna 600 minut, ale jego pozytywne występy mogą cieszyć. Podobnie, jak forma Dawida Kownackiego. Napastnik zdobył w tym sezonie 5 bramek i zanotował 5 asyst. Fortuna zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli zaplecza ligi niemieckiej.

Więcej o: