Duży cios dla Bayernu. Fatalne wieści z Monachium

Bayern Monachium wrócił do dobrej formy i w niedzielę pokonał SC Freiburg aż 5:0. Klub z Bawarii ma jednak spory problem, ponieważ kontuzji doznał Leroy Sane i skrzydłowy będzie musiał pauzować przez kilka tygodni.

Leroy Sane w wygranym meczu z Freiburgiem asystował przy bramkach Gnabry'ego i Choupo-Moinga oraz sam trafił do siatki rywali w 52. minucie spotkania. Dla skrzydłowego mecz zakończył się w 76. minucie, kiedy to został zmieniony przez Mathysa Tela.

Kontuzja wyklucza Leroya Sane. Przed nim dłuższa przerwa

Leroy Sane był jedną z kluczowych postaci meczu z Freiburgiem, ale kwadrans przed końcem gry opuścił boisko z urazem. Od razu po meczu zawodnik został poddany niezbędnym badaniom i okazało się, że sytuacja jest poważna. Jak informował dziennikarz "SPORT1" Kerry Hau, Sane został przebadany przy pomocy rezonansu magnetycznego, a diagnoza nie była optymistyczna. Piłkarz rozerwał włókna mięśniowe. Według Hau'a przerwa zawodnika potrwa kilka tygodni. Bayern będzie musiał radzić sobie bez skrzydłowego m.in. w meczach przeciwko Barcelonie i Interowi Mediolan w Lidze Mistrzów.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

W obliczu kontuzji Leroya Sane do dyspozycji trenera Juliana Nagelsmanna pozostają więc jedynie trzej inni skrzydłowi. Serge Gnabry, Kinglsey Coman, który wraca po urazie mięśniowym i w nie było go w kadrze meczowej w niedzielnym starciu z Freiburgiem oraz Sadio Mane, który w taktyce Nagelsmanna jest częściej środkowym napastnikiem. Sane często zajmuje także miejsce na pozycji numer "10", na której zazwyczaj gra Thomas Muller, który również jest kontuzjowany.

Leroy Sane kluczowym zawodnikiem Bayernu

Leroy Sane do Bayernu Monachium przeniósł się w lipcu 2020 roku za 49 milionów euro. Od tamtej pory skrzydłowy wystąpił w 105 meczach Bawarczyków i dwukrotnie wygrywał rozgrywki Bundesligi. W tym sezonie Sane we wszystkich rozgrywkach zagrał w 16 meczach, w których zdobył 10 goli i zaliczył 6 asyst. Dzięki wysokiej formie, po powrocie do zdrowia, skrzydłowy może powtórzyć swój najlepszy sezon 18/19, kiedy to w barwach Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach zdobył 16 goli i zaliczył aż 19 asyst.