Burza w Niemczech po akcji niemieckiej policji [WIDEO]

Przed meczem St.Pauli z Hamburgerem SV policja zatrzymała kilku kibiców. Funkcjonariusze policji użyli wobec fanów siły, a St. Pauli oczekuje wyjaśnień, czy działania służb porządkowych były odpowiednie.

W piątek o 18:30 w derbowym starciu zmierzyły się ze sobą St. Pauli oraz Hamburger SV w 2 Bundeslidze. Przed spotkaniem policja zatrzymała część kibiców tej pierwszej drużyny. Zdaniem niemieckich mediów kilka osób zostało rannych. 

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

St. Pauli żąda wyjaśnień od policji

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać, jak policja użyła przeciwko fanom siły. Kilka osób leżało na ziemi i było przytrzymywane przez funkcjonariuszy, a inny kibic został kilkukrotnie uderzony. 

Do sprawy odniosło się St. Pauli i domaga się wyjaśnień ze strony policji. "Na Heiligengeistfeld miała miejsce masowa operacja policyjna, kilka osób zostało rannych. W świetle dostępnych nagrań wideo i relacji naocznych świadków pojawia się pytanie, czy reakcja służb była odpowiednia. FC St. Pauli domaga się wyjaśnienia" - czytamy. 

Niedługo później policja w Hamburgu przedstawiła swoją wersję wydarzeń. "Około 150-200 kibiców St.Pauli próbowało przedostać się do fanów Hamburger SV. Zostali zatrzymani przez policję. Część tej grupy została aresztowana. Krążące w Internecie wideo pokazuje jedno z takich zatrzymań, kiedy funkcjonariusz policji zastosował przymus w postaci przemocy fizycznej. Nie jest obecnie jasne, dlaczego należało zastosować tego rodzaju przymus. Zwykle dzieje się tak, gdy osoba nie wykonuje poleceń funkcjonariuszy. Należy sprawdzić, czy to działanie było odpowiednie" - czytamy na Twitterze.

Real boi się Lewandowskiego. Specjalny plan Ancelottiego Real boi się Lewandowskiego. Specjalny plan Ancelottiego

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

St. Pauli pokonało Hamburger SV 3:0. Na listę strzelców wpisali się Eric Smith, Marcel Hartel i David Otto. Dzięki temu zwycięstwu ekipa trenera Timo Schultza awansowała na 10. miejsce w tabeli. Do tej pory uzbierała 14 punktów. Hamburger SV z kolei jest liderem tabeli z dorobkiem 25 punktów. 

Said Hamulić strzelił kolejnego gola dla Stali Mielec Stal Mielec zadziwia ekstraklasę. Wjechała na podium

Więcej o: