Polski obrońca zachwyca w Bundeslidze. Duże wyróżnienie

Robert Gumny złapał zwyżkę formy i notuje coraz lepsze występy w barwach Augsburga. Ostatni mecz z Wolfsburgiem był na tyle dobry w jego wykonaniu, że znalazl się w jedenastce kolejki Bundesligi.

Robert Gumny w ostatnich tygodniach robi coraz lepsze wrażenie. Staje się coraz pewniejszym punktem Augsburga w defensywie i bardziej przydaje się w ataku. Szczególnie jego rosnące zaangażowanie w ofensywę jest warte docenienia. Tego od niego wymaga dziś trener Enrico Maassen i Polak te wymagania spełnia. Efekty dobrej pracy w ataku widzieliśmy w minionej kolejce Bundesligi.

Zobacz wideo "To jest dziś topowy bramkarz w Europie". Dlaczego więc nie gra w kadrze Michniewicza?

Gol Gumnego dał mu wyróżnienie

Polski obrońca strzelił gola dającego wyrównanie w starciu z Wolfsburgiem (1:1). Szukał możliwości szybkiej gry, posyłając długie piłki do napastników, które często znajdowały adresatów. Chętnie podchodził w okolice pola karnego. Poza tym praktycznie nie popełniał błędów w obronie. Jako jedyny z defensywy nie dostał żółtej kartki. W efekcie dostał naprawdę wysokie noty - 7,4 od portalu sofascore.com i 7,3 od whoscored.com (na obu stronach druga najwyższa ocena w zespole).

Dobra postawa Gumnego nie umknęła także "Kickerowi", który drugi raz w tym sezonie trafił do jedenastki kolejki Bundesligi. Wcześniej zaszczyt ten spotkał go po sensacyjnej wygranej Augsburga z Bayernem Monachium 1:0 w siódmej serii gier.

Spain Soccer La LigaLewandowski oceniony za mecz z Celtą. "Brakowało iskry i agresywności"

Gumny się rozwija

Pamiętając niemrawe początki Gumnego w Bawarii, problemy z grą w pierwszym składzie, a potem serię występów bez fajerwerków, można być dziś pozytywnie zaskoczonym jego postawą. Jednak trudno ocenić, skąd taki nagły skok formy Polaka.

"Ostatnie trzy mecze w jego wykonaniu są najlepsze odkąd trafił do Bundesligi. W końcu daje liczby w ofensywie, więcej w nim życia, ogarnięcia w tyłach. Oby tak dalej, ładny wiatr złapany przed mundialem" - ocenił na Twitterze Marcin Borzęcki z Viaplay.

Złe wiadomości dla Lewandowskiego. Oto klasyfikacja strzelców La Liga. Nowy rywalZłe wiadomości dla Lewandowskiego. Oto klasyfikacja strzelców La Liga. Nowy rywal

Niewykluczone, że trener Maassen znalazł sposób na dotarcie do Gumnego. Niemiec pracuje w klubie od lipca, zastąpił Markusa Weinzierla. Ma 38 lat, więc jak na trenera jest naprawdę młody, ale na takich w Niemczech chętnie się stawia.

Więcej o: