Pierwszy gol Polaka w tym sezonie Bundesligi. Robert Gumny ratuje punkt [WIDEO]

W poprzedniej kolejce asystował, a dziś Robert Gumny doczekał się gola. Prawy obrońca FC Augsburg zdobył wyrównującą bramkę w spotkaniu z VfL Wolfsburg i jego zespół zremisował 1:1. To pierwszy "polski" gol w tym sezonie Bundesligi.

Robert Gumny zagrał po raz siódmy w tym sezonie w barwach FC Augsburg. W sobotnim starciu z Wolfsburgiem strzelił pierwszego w tym sezonie gola. Było to również jego drugie trafienie w historii występów w Bundeslidze.

Robert Gumny strzela gola i zapewnia remis Augsburgowi [WIDEO]

Od 27. minuty mecz  FC Augsburg przegrywał z VfL Wolfsburg 0:1 po bramce Yannicka Gerhardta. Zespół Gikiewicza i Gumnego w 55. minucie spotkania miał swoją szansę z rzutu rożnego, a w polu karnym znalazł się były obrońca Lecha Poznań. Po dużym zamieszaniu i serii nieudanych strzałów piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Roberta Gumnego, a ten strzałem prawą nogą pokonał bramkarza Koena Casteelsa. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, czym sprawiła więcej trudności golkiperowi.

Gol Polaka okazał się być decydującym w kwestii wyniku spotkania i uratował Augsburgowi remis na własnym stadionie. Do tej pory żaden polski zawodnik nie strzelił gola w Bundeslidze w sezonie 2022/23.

Augsburg w górnej połowie tabeli po golu Gumnego

FC Augsburg z Rafałem Gikiewiczem i Robertem Gumnym w składzie, po remisie z Wolfsburgiem awansował na 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. W tej kolejce może jeszcze spaść na 10. pozycje, ponieważ w niedzielę o godzinie 15:30 swoje spotkanie przeciwko FC Köln rozegra Borussia Mönchengladbach, która ma o jeden punkt mniej i może wyprzedzić drużynę dwóch Polaków.