Strajk w Bayernie Monachium. Pracownicy mówią dość

Bayern Monachium ma problemy z pracownikami kuchni. Kilka osób rozpoczęło strajk z powodu niewypłaconych pensji. Klub zapewnia, że ureguluje zaległości.

Powodem niewypłacanie pieniędzy pracownikom są oszustwa podatkowe szefa kuchni Alfonsa Schuhbecka, któremu grozi kara pozbawienia wolności.

Zobacz wideo To już patologia. Trybuny toną w małpkach

Pracownicy Bayernu Monachium żądają swoich pieniędzy

Jak informuje niemiecki "Bild", w kuchni Bayernu Monachium zawrzało. Pracownicy klubu rozpoczęli strajk z powodu nieotrzymania należnych im wynagrodzeń. Cała sprawa ma ścisły związek z szefem kuchni Alfonsem Schuhbeckiem, który został oskarżony o niezapłacenie dwóch milionów euro niemieckiemu fiskusowi. Firma Schuhbecka zajmuje się nie tylko gotowaniem dla Bayernu w ośrodku treningowym, ale także dostarczaniem cateringu na mecze wyjazdowe.

"Bayern zazwyczaj płaci firmie szefa kuchni Alfonsa Schuhbecka, który z kolei płaci swoim pracownikom. Jednak rachunki Schuhbecka są obecnie zablokowane z powodu trwającej sprawy oszustwa podatkowego" - czytamy w Bildzie.

Kilku pracowników nie przyszło do pracy po raz pierwszy w środę i jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, nie pojawią się także w następnych dniach. O godzinie 12:00 w centrum treningowym Bayernu kilku pracowników miało zebrać się, by wspólnie strajkować. Klub wydał jednak oświadczenie, w którym zapewnia, że zajmie się sprawą: - Płatność zostanie dokonana natychmiast - cytuje komunikat klubu "Bild".

W klubie strajk, na boisku dużo lepiej

Bayern Monachium we wtorek pokonał u siebie Viktorię Pilzno 5:0 i umocnił się na pozycji lidera tabeli grupy C Ligi Mistrzów. Dotychczas mistrzowie Niemiec wygrali wszystkie trzy spotkania w europejskiej elicie i mają trzy punkty przewagi nad drugim Interem Mediolan, sześć punktów przewagi nad trzecią Barceloną o dziewięć punktów więcej niż ostatnia Viktoria Pilzno.

Następne spotkanie Bayerny Monachium to "Der Klassiker", a więc mecz przeciwko Borussii Dortmund. Mecz zaplanowano na godzinę 18:30 w sobotę, 8 października na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Bayern, z dorobkiem 15 punktów w Bundeslidze, zajmuje piąte miejsce w tabeli i traci do pierwszego Unionu Berlin dwa punkty.

Więcej o: