Bayern Monachium przerywa wieloletnią tradycję. Koniec z hektolitrami piwa

Hektolitry piwa, tradycyjne bawarskie stroje i dobra zabawa. Z tym kojarzymy jesienną aurę i Oktoberfest, w którym zawsze tłumnie uczestniczyli zawodnicy i działacze Bayernu Monachium. W tym roku ta tradycja zostanie przerwana.

Nie może być idealnie u Bawarczyków. Gdy okazało się, że wszystko idzie w dobrą stronę po rozbiciu u siebie Bayeru Leverkusen i przełamaniu serii czterech zwycięstw bez wygranej w lidze, okazało się, że dwaj piłkarze mistrzów Niemiec - Thomas Mueller i Joshua Kimmich zakażeni są koronawirusem. Z tego powodu działacze Bayernu podjęli już środki w postaci odizolowania piłkarzy od kibiców.

Zobacz wideo

Bayern Monachium zrywa z tradycją Oktoberfestu. Wszystko z powodów zdrowotnych 

Tylko w ostatnich 10 dniach w zespole prowadzonym przez Juliana Nagelsmanna potwierdzono cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Pierwsze dwa dotyczyły Manuela Neuera i Leona Goretzki, którzy z tego powodu przegapili wrześniowego zgrupowanie reprezentacji Niemiec, ale wrócili do zdrowia na sobotni mecz z Bayerem Leverkusen.

Dwa ostatnie dotyczą Joshuy Kimmicha i Thomasa Muellera. Zostały one potwierdzone po spotkaniu z "Aptekarzami" i w obozie Monachijczyków jest obawa, że może być więcej pozytywnych wyników w drużynie mistrza Niemiec. Z tego powodu, jak donosi "Bild", podjęta została decyzja o tym, żeby piłkarze w tym roku nie uczestniczyli już w świętowaniu Oktoberfestu. Zdaniem władz klubu konieczne jest zaostrzenie środków ostrożności w perspektywie maratonu spotkań.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Tylko w październiku Bayern rozegra 8 spotkań, w tym tak prestiżowe, jak z Borussią Dortmund w Bundeslidze, czy FC Barceloną w Lidze Mistrzów. Kolejne spotkanie Bawarczycy rozegrają we wtorek, 4 października, z Viktorią Pilzno w ramach 3. kolejki fazy grupowej LM. W tym spotkaniu na pewno Nagelsmann nie będzie mógł liczyć na Muellera, Kimmicha (z powodu dodatkowego wyniku na COVID-19) czy Lucasa Hernandeza i Kingsleya Comana, którzy leczą kontuzje.

Więcej o: