Bayer niemalże na dnie tabeli, ale Nagelsmann swoje. "To wciąż topowe starcie"

- To najlepszy mecz, nawet jeśli tabela mówi inaczej - powiedział Julian Nagelsmann, trener Bayernu Monachium przed piątkowym starciem mistrzów Niemiec z 15. drużyną tabeli, Bayerem Leverkusen.

15. miejsce w tabeli, zaledwie pięć punktów, jedna wygrana w siedmiu spotkaniach - to bilans Bayeru Leverkusen. Do prowadzącego Unionu Berlin traci już aż dwanaście punktów. Tak właśnie wygląda obraz Bayeru Leverkusen przed piątkowym, wyjazdowym meczem ósmej kolejki Bundesligi z Bayernem Monachium.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Niemcy zrezygnowali z gry w eliminacjach Euro 2024Niemcy zrezygnowali z gry w eliminacjach Euro 2024

"To najlepszy mecz, nawet jeśli tabela mówi inaczej"

Mimo faktu, że Bayer Levekursen spisuje się w tym sezonie fatalnie i jest na dnie Bundesligi, został bardzo doceniony przez Juliana Nagelsmanna, trenera Bayernu Monachium.

- Leverkusen ma trudną sytuację sportową, ale ma dobry skład i podejście do piłki nożnej. Piłkarze są indywidualnie bardzo dobrzy i jest wybitny trener [Szwajcar Gerardo Seoane - red.]. To najlepszy mecz, nawet jeśli tabela mówi inaczej - powiedział Nagelsmann.

Tłumaczył też swoich piłkarzy i nie najlepsze wyniki.

- Nie musimy wszystkiego odwracać do góry nogami. W ostatnich meczach oddaliśmy 93 strzały na bramkę. Niekoniecznie mieliśmy problemy z głęboko grającymi przeciwnikami. Gdybyśmy lepiej wykorzystywali nasze sytuacje, to strzelilibyśmy więcej bramek. Zawsze ważne jest, aby zadawać sobie pytania. Obejrzałem jeszcze raz wszystkie mecze i przeanalizowałem wiele rzeczy. Pojawiły się pewne rzeczy, które były już wcześniej jasne. Omówiliśmy już te rzeczy z zespołem. Jestem przekonany, że w piątek zagramy dobry mecz - dodał Nagelsmann.

W nieco lepszej sytuacji w tabeli jest Bayern Monachium, ale ostatnio też zawodzi. Nie wygrał czterech ostatnich meczów ligowych i jest na piątym miejscu (12 punktów).

Nowe informacje w sprawie Nowe informacje w sprawie "decyzji" Messiego. "Pierwsze kroki po nowym roku"

Początek spotkania Bayern Monachium - Bayer Leverkusen w niedzielę o godz. 20.30. Transmisja w Viaplay. W ubiegłym sezonie drużyna Nagelsmanna najpierw wygrała na wyjeździe 5:1, a potem zremisowała przed własną publicznością 1:1.

Więcej o: