Joshua Kimmich pod ostrzałem. Krytykuje go kolejna legenda

Joshua Kimmich znalazł się pod ostrzałem legend Bayernu Monachium. Ostatnio na temat jego gry mocno wypowiedział się Markus Babbel. Teraz Kimmicha skrytykował także Philipp Lahm. - Musi trochę popracować nad swoim nastawieniem, myśleć trochę bardziej defensywnie - stwierdził Niemiec w rozmowie z "Bild TV".

Bayern Monachium w ostatnich tygodniach mocno rozczarowuje. Mistrzowie Niemiec nie zdołali wygrać żadnego z ostatnich czterech meczów ligowych, a w ostatniej kolejce przed przerwą na mecze reprezentacji przegrali 0:1 z FC Augsburg Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego. Bawarczycy osunęli się na piąte miejsce w tabeli Bundesligi i tracą już 5 punktów do lidera, Unionu Berlin. 

Zobacz wideo Najlepsze podsumowanie reprezentacji Polski. "Wciąż nie dowierzam"

Joshua Kimmich krytykowany przez kolejną legendę. "Musi popracować nad swoim nastawieniem"

Spadek formy Bayernu to oczywiście piłkarski numer jeden za naszą zachodnią granicą. Eksperci mają wiele teorii i szukają kozła ofiarnego. Na tego wyrasta Joshua Kimmich. Defensywnego pomocnika, który w ostatnich latach stał się symbolem drużyny, skrytykował niedawno Markus Babbel, wieloletni obrońca Bayernu. - On jest wszędzie, tylko nie tam, gdzie powinien grać - stwierdził kilka dni temu.

Media o meczu Polska - Francja U18"Rzeź" w meczu polskiej młodzieżówki. Francuzi reagują. "Splamiony wizerunek"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Do grona osób, które mają sporo zastrzeżeń do postawy Kimmicha dołączył także jego były kolega z drużyny, legendarny Philipp Lahm. Mistrz świata z 2014 roku udzielił wywiadu "Bild TV", w którym niejako potwierdził słowa Babbela. Uważa, że to normalne, że nowy nabytek, Sadio Mane, może na początku swojej przygody w Monachium nieco zawodzić i nie wszystko w ofensywie działa, jak powinno. Piłkarz taki jak Kimmich, grający w Bayernie od lat, powinien natomiast wziąć na siebie odpowiedzialność i dowodzić formacją defensywną.

- Najważniejsze jest to, że każdy musi wiedzieć, co ma robić na boisku. W tej chwili nie widzę tego w ten sposób - stwierdził Lahm. - Musi (Kimmich - przyp. red.) trochę popracować nad swoim nastawieniem, myśleć trochę bardziej defensywnie. Wtedy może grać na szóstce bez żadnych problemów. Nadal może trochę popracować nad pojedynkami w obronie - ocenił. 

Philipp Lahm zaznaczył jednocześnie, że krytykę, którą pod adresem Kimmicha wysnuł Markus Babbel, uważa za zbyt ostrą. 

Gareth BaleBale wystawił "laurkę" Lewandowskiemu. Wielka klasa. "Nie mogę się doczekać"

Więcej o: