Philipp Lahm, Sami Khedira i Christian Gentner w nowym klubie. Wielkie wzmocnienia

Philipp Lahm, Sami Khedira oraz Christian Gentner dołączą do klubowych struktur VfB Stuttgart. Pierwsi dwaj będą doradcami prezesa, natomiast Gentner od początku 2023 roku obejmie funkcję kierownika zespołu. - Dla mnie bardzo ważne jest to, że udało nam się zaangażować byłych piłkarzy VfB, którzy mają odpowiednie osobowości do tych funkcji - mówił Alexander Wahrle, prezes klubu ze Stuttgartu.

Philipp Lahm zakończył profesjonalną karierę latem 2017 roku i występował przez dwanaście sezonów w Bayernie Monachium. Lahm nie mógł jednak narzekać na brak obowiązków, ponieważ został dyrektorem zarządzającym w niemieckiej federacji, a obecnie jest jednym z dyrektorów odpowiadających za organizację Euro 2024. Od połowy września tego roku Philipp Lahm będzie pełnił kolejną funkcję.

Zobacz wideo Koka, Dżem i kontrakt z Realem na 75 mln euro. Lewandowski jak "szedł, to biegł, bo nienawidzi chodzić"

Zmiany w strukturach Vfb Stuttgart. Philipp Lahm i Sami Khedira zaczynają pracę w klubie

Vfb Stuttgart poinformowało o zmianach w klubowych strukturach w oficjalnym komunikacie. Pracę w Stuttgarcie rozpoczną Philipp Lahm, Sami Khedira (ze skutkiem natychmiastowym) oraz Christian Gentner (od 1 stycznia przyszłego roku). Lahm i Khedira będą doradcami prezesa Alexandra Wehrle, natomiast Gentner obejmie funkcję kierownika zespołu i będzie współpracował ze Svenem Mislintatem (dyrektorem sportowym) oraz Markusem Rudtem (koordynatorem).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Cała trójka była dawniej związana z klubem ze Stuttgartu. Philipp Lahm grał dla Vfb w latach 2003-2005, natomiast Sami Khedira i Christian Gentner odpowiednio w latach 1995-2010 oraz 1999-2005 i 2010-2019. - Już po analizie poprzedniego sezonu powiedziałem wszystkim osobom w klubie, że musimy poszerzyć nasze kompetencje. Chcemy mieć różne perspektywy, zwłaszcza od osób, które grały profesjonalnie w piłkę. Dla mnie bardzo ważne jest to, że udało nam się zaangażować byłych piłkarzy Vfb, którzy mają odpowiednie osobowości do tych funkcji - mówił Alexander Wehrle.

Vfb Stuttgart notuje słaby początek sezonu Bundesligi i ma tylko pięć punktów po sześciu meczach. Zespół prowadzony przez Pellegrino Matarazzo sprawił sporą niespodziankę w szóstej kolejce, gdzie zremisował 2:2 z Bayernem Monachium, wykorzystując rzut karny w 92. minucie spotkania. 

Więcej o: