Niemcy wprost o przyszłości Dawida Kownackiego

Klauf Allofs i Christian Weber, dwie decyzyjne postaci w zakresie przyszłości zawodników Fortuny Duesseldorf wypowiedziały się na temat Dawida Kownackiego. Obaj zgodnie przyznali, że planują zatrzymać Polaka w zespole i niebawem przedstawić mu ofertę nowego kontraktu.

Po frustrującym okresie gry we Włoszech, gdzie wskutek licznych kontuzji Kownacki nie był w stanie wywalczyć miejsca w składzie Sampdorii, w styczniu 2019 roku przeniósł się do Fortuny Duesseldorf. Stał się tym samym najdroższym piłkarzem w historii klubu - zapłacono za niego 6,7 miliona euro.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Bamba DiengBamba Dieng wykiwał trzy kluby i zakiwał sam siebie. Nieprawdopodobna historia transferu

Władze Fortuny Duesseldorf chcą zatrzymać Dawida Kownackiego

Kilka dni temu dyrektor sportowy Fortuny Duesseldorf Klaus Allofs oznajmił, że chciałby zatrzymać w klubie Dawida Kownackiego i przedłużyć jego wygasający pod koniec sezonu kontrakt. W rozmowie z niemieckimi mediami mówił, że "wszyscy ciężko pracują, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie".

Słowa Allofsa potwierdził Christian Weber, prawa ręka dyrektora sportowego. Przyznał on, że klub chce przedłużyć umowę z Kownackim, nawet jeśli pozostanie w drugiej lidze. - Zdecydowanie tego chcemy. Staramy się tworzyć kontrakty na oba scenariusze z każdym ważnym piłkarzem - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Allofs jednoznacznie odrzucił również możliwość odejścia Kownackiego z klubu. - Jestem przekonany, że Dawid z nami zostanie co najmniej do 30 czerwca 2023 roku. Aktywnie rozmawiamy na temat jego przyszłości i udało nam się odebrać już jeden czy dwa pozytywne sygnały, że wszystko idzie ku potwierdzeniu. Teraz chcemy mu pokazać, dlaczego pozostanie w Fortunie będzie dla niego dobre - ocenił.

Świetny początek sezonu w wykonaniu Polaka. Ma duże szanse na powołanie do kadry

Po udanej drugiej połowie poprzedniego sezonu na wypożyczeniu w Lechu Poznań latem polski napastnik wrócił do niemieckiego klubu. Początek rozgrywek ma bardzo udany - w sześciu pierwszych spotkaniach drugiej Bundesligi strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Jego zespół zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Nie od dziś wiadomo, że Dawid Kownacki jest jednym z ulubieńców Czesława Michniewicza, a wobec sporych problemów z napastnikami można się spodziewać, że selekcjoner wyśle mu powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji.

Wojciech SzczęsnyWłosi podają, ile ma pauzować Wojciech Szczęsny

Jeśli wierzyć słowom władz klubu, Kownacki może być kluczową postacią zespołu w walce o powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy, o ile oczywiście będą omijać go kontuzje. Po raz ostatni Fortuna grała w Bundeslidze w sezonie 2019/20. Porażka 0:3 z Unionem Berlin w ostatniej kolejce sprawiła, że drużyna spadła do niższej ligi.

Więcej o: