Piłkarz Bayernu wybrał najlepszych. "Zapomniał" o Lewandowskim

Leroy Sane wziął udział w programie serwisu Goal.com, w którym odpowiedział na kilka pytań dotyczących kariery piłkarskiej. Jedno z nich dotyczyło najlepszych zdaniem niemieckiego skrzydłowego piłkarzy w historii Bayernu Monachium. Nie wskazał wśród nich na Roberta Lewandowskiego.

W momencie, gdy dopinany był transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony, niemieckie media informowały, że piłkarze Bayernu Monachium mają już dość zachowania polskiego napastnika i są zmęczeni sagą z jego udziałem. Jednym z najbardziej zirytowanych od dłuższego czasu graczy miał być Leroy Sane, którego rzekomo miała denerwować jego samolubność.

Zobacz wideo Oliver Kahn bezczelny w stosunku do Lewandowskiego. "Oszaleli w Monachium" [Sport.pl LIVE]

Media: Carlitos piłkarzem Legii Warszawa. Jeden z lepiej opłacanych piłkarzyMedia: Carlitos piłkarzem Legii Warszawa. Jeden z lepiej opłacanych piłkarzy

Sane nie wskazał na Lewandowskiego

Niewykluczone, że niezbyt dobre relacje obu zawodników wpłynęły na to, jakich odpowiedzi Sane udzielił w programie portalu Goal.com. Został w nim zapytany między poproszony o wskazanie najlepszego piłkarza, z jakim miał przyjemność występować w jednym zespole. Niemiec wskazał na Davida Silvę, z którym przez kilka lat grał w Manchesterze City.

Następnie skrzydłowy Bayernu Monachium został zapytany o najlepszego zawodnika w historii klubu ze stolicy Bawarii. Wskazał trzech piłkarzy. - Najlepszy zawodnik Bayernu w historii? To trudne. Myślę, że mogę mówić tylko o zawodnikach, których widziałem. Ribery, Robben, Manu Neuer - skomentował.

Sane nie był odosobniony

Brak wskazania na Roberta Lewandowskiego rzecz jasna nie musi być powodem, dla którego należy doszukiwać się drugiego dna, jednak wcześniejsze rzekome konflikty obu piłkarzy mogą świadczyć o tym, że jest coś na rzeczy. Portal tz.de informował nawet, że opinia Sane nie była odosobniona. Niektórzy gracze - w tym były skrzydłowy Manchesteru City - czuli po prostu irytację zachowaniem i postawą Lewandowskiego.

David Alaba i Robert LewandowskiNie tylko Benzema. Lewandowski rywalizuje z też z Alabą. I przegrywa

Leroy Sane grał z Robertem Lewandowskim od lipca 2020 roku, kiedy to trafił do Bayernu z Manchesteru City za 60 milionów euro. Obaj rozegrali łącznie 78 meczów i w tym czasie niemiecki skrzydłowy asystował przy 10 bramkach Polaka.

Więcej o: