Bayern się nie zatrzymuje. Zwycięstwo dało mu pozycję lidera

Bayern w świetnym stylu rozpoczyna sezon Bundesligi. Ekipa Juliana Nagelsmanna po wysokim zwycięstwie 6:1 nad Eintrachtem Frankfurt, w drugiej kolejce nie dała większych szans Wolfsburgowi. Mistrz Niemiec wygrał 2:0.

W pierwszej kolejce Bayern Monachium zaprezentował się ze świetnej strony i wygrał 6:1 z Eintrachtem Frankfurt. W niedzielę o 17:30 mistrz Niemiec w kolejnej serii spotkań zmierzył się na własnym stadionie z Wolfsburgiem, który tydzień temu zremisował 2:2 z Werderem Brema

Bayern wygrywa kolejny mecz. Nie dał szans rywalowi

Od początku meczu wyraźną przewagę miała drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna. Bayern kreował wiele sytuacji, a zespół gości kompletnie nie mógł sobie poradzić z atakami rywala. W 21. minucie Sadio Mane trafił do siatki, ale Senegalczyk był na spalonym i po analizie VAR gol został nieuznany. Niedługo później został podyktowany rzut karny dla Bayernu, ale sędzia po ponownym obejrzeniu sytuacji, cofnął decyzję.  Gospodarze cały czas napierali i w końcu przyniosło to oczekiwane skutki. W 33. minucie piłkę do bramki skierował Jamal Musiala. Dziesięć minut później Bayern podwyższył prowadzenie. Gola strzelił Thomas Muller po asyście Joshuy Kimmicha.

Na początku drugiej połowy Wolfsburg starał się jak najszybciej odrobić straty. Niedługo po gwizdku sędziego Lukas Nmecha miał doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale fatalnie spudłował. Z biegiem czasu gospodarze ponownie zaczęli przejmować inicjatywę i kontrolować grę. Bayern starał się atakować, ale ostatecznie więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i mistrz Niemiec pokonał Wolfsburg 2:0. W ekipie gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Jakub Kamiński.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dzięki temu zwycięstwu Bayern awansował na pierwszą pozycję w tabeli. Zdobył tyle samo punktów (6) co druga Borussia Dortmund, ale mistrz Niemiec ma lepszy bilans bramek. Wolfsburg z kolei znajduje się na 15. miejscu z jednym punktem na koncie.

W następnej kolejce Bayern zagra na wyjeździe z VFL Bochum. Spotkanie zaplanowane jest na 21 sierpnia o 17:30. Z kolei rywalem Wolfsburga będzie Schalke. Mecz odbędzie się 20 sierpnia o 15:30.