Jakub Kamiński zadebiutował w Bundeslidze. I tyle dobrego spotkało Polaków na inaugurację

Jakub Kamiński zadebiutował w lidze w VfL Wolfsburg - to najlepsza rzecz, jaka spotkała polskich piłkarzy w sobotnich meczach Bundesligi. Inni albo nie grali, albo pierwszej kolejki nie będą wspominać dobrze.

Była 67. minuta, kiedy w meczu VfL Wolfsburg - Werder Brema na boisko wszedł Jakub Kamiński. Były skrzydłowy Lecha Poznań i reprezentant Polski zmienił Patricka Wimmera i zdążył pokazać się z niezłej strony.

20-latek miał 25 kontaktów z piłką, oddał dwa strzały, z czego jeden był celny. Kamiński podawał 16 razy z 50-procentową skutecznością i był raz faulowany. Dla Polaka był to drugi oficjalny występ w nowym klubie. Przed tygodniem 20-latek zagrał 26 minut w meczu z Carl Zeiss Jena w Pucharze Niemiec (1:0).

Występ Kamińskiego to najlepsza wiadomość dla polskich kibiców w sobotnich meczach Bundesligi. W meczu VfL Wolfsburg poza kadrą gospodarzy znalazł się polski napastnik - Jakub Białek.

Kiepski początek Polaków w Bundeslidze

Jeszcze gorzej 1. kolejkę wspominać będzie Rafał Gikiewicz. Polski bramkarz rozegrał 90 minut w barwach Augsburga, a jego zespół na własnym stadionie przegrał aż 0:4 z Freiburgiem. W 82. minucie tego spotkania w drużynie gospodarzy na boisku pojawił się też Robert Gumny, który zmienił Iago.

Polaków zabrakło za to w derbach Berlina, w których Union pokonał Herthę 3:1. Na ławce gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Tymoteusza Puchacza, a w kadrze gości nie zmieścił się poszukujący nowego klubu Krzysztof Piątek.

W VfL Bochum nie zadebiutował też Jacek Góralski. 29-letni pomocnik wciąż leczy kontuzję, a jego nowy zespół przegrał u siebie z FSV Mainz 1:2.

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.