Coman wybrał między Lewandowskim a Benzemą. Wbił szpilkę. "Sorry"

Kingsley Coman wypowiedział się na temat tego, kto jego zdaniem jest obecnie najlepszym napastnikiem na świecie. Skrzydłowy Bayernu Monachium wybierał pomiędzy Robertem Lewandowskim i Karimem Benzemą. Wskazał na kolegę z reprezentacji i uzasadnił, dlaczego dokonał takiego wyboru.

Po ośmiu latach spędzonych w Bayernie Monachium, Robert Lewandowski rozpoczął nowy etap w karierze i przeniósł się do FC Barcelony. Jego rywalizacja z Karimem Benzemą o miano króla strzelców LaLiga już teraz rozgrzewa kibiców. Walka obu napastników o miano najlepszego na świecie na swojej pozycji trwa nie od dziś.

Zobacz wideo Oliver Kahn bezczelny w stosunku do Lewandowskiego. "Oszaleli w Monachium" [Sport.pl LIVE]

Robert Lewandowski w FC BarcelonieNie tylko Depay. Kolejny konkurent Lewandowskiego może opuścić Barcelonę

Coman stawia Benzemę nad Lewandowskim

Do dyskusji na ten temat został włączony Kingsley Coman, który był gościem w programie amerykańskiej stacji sportowej "ESPN". Francuz odpowiadał na różne pytania, a jedno z nich było wyjątkowo kłopotliwe. Musiał odpowiedzieć, który z napastników jego zdaniem jest lepszy - Robert Lewandowski czy Karim Benzema.

Na początku na twarzy Comana było widać lekkie zakłopotanie, ale po chwili bez większego zastanowienia wskazał na kolegę z reprezentacji Francji. - Sorry, Lewandowski nas zostawił. Wybieram Benzemę - odpowiedział z uśmiechem na ustach.

Relacje Lewandowskiego z Comanem

Dziennik "Bild" przypomniał dwie sytuacje z przeszłości, w których obaj zawodnicy odegrali główną rolę. Podczas jednego z treningów w kwietniu 2019 roku pomiędzy Comanem i Lewandowskim doszło do rękoczynów. Polak zarzucał klubowemu koledze nadmierny egoizm i samolubne wykańczanie akcji, natomiast Francuz miała pretensje o zbyt wybujałe ego napastnika.

Konflikt szybko został zażegnany, a później relacje obu piłkarzy były wyraźnie lepsze. Tuż przed wynikami głosowania na Złotą Piłkę w 2021 roku Coman w rozmowie z "Telefoot" zdradził, że Polak powinien wygrać z Leo Messim i Karimem Benzemą. - Lewandowski to obecnie najlepszy napastnik na świecie, generalnie jeden z najlepszych piłkarzy. Zasłużył na Złotą Piłkę - mówił.

LewandowskiBarcelona pokazała pierwszy trening Lewandowskiego w klubowym ośrodku [WIDEO]

Robert Lewandowski i Kingsley Coman występowali wspólnie w Bayernie Monachium od 2015 roku. Sięgnęli razem po aż 18 trofeów.

Więcej o: