Salihamidzić reaguje na wywiad Lewandowskiego: Nigdy nie zamykaj drzwi tyłkiem

Robert Lewandowski udzielił pierwszego wywiadu po transferze do FC Barcelony. W rozmowie ze stacją ESPN między innymi zarzucił Bayernowi Monachium kłamstwa. Na słowa Polaka błyskawicznie zareagował Hasan Salihamidzić. - Nie mogę tego pojąć - powiedział dyrektor sportowy Bawarczyków.

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego trwała kilka miesięcy. Napastnik ostatecznie dwa tygodnie temu został oficjalnie ogłoszony nowym nabytkiem FC Barcelony. W pierwszym wywiadzie po przejściu do Katalonii Polak zdradził kulisy negocjacji między klubami.

Zobacz wideo Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. "Już nigdy nie będzie szedł sam"

Robert Lewandowski atakuje Bayern Monachium. Hasan Salihamidzić odpowiada. "Nie mogę tego pojąć"

W rozmowie z ESPN kapitan reprezentacji Polski wyjawił, że Bawarczycy szukali słusznego argumentu, aby wyjaśnić fanom odejście ich najlepszego napastnika z klubu. Dodatkowo Polak zarzucił Niemcom kłamstwa na swój temat. - Niektórzy ludzie nie mówili mi prawdy, mówili coś zupełnie innego, niż miało miejsce w rzeczywistości. Zostało powiedziane wiele g***a na mój temat. To była nieprawda - wyznał.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Sensacja w Pucharze NiemiecSezon w Niemczech zaczął się od sensacji w pucharze. Bohaterowie z III ligi

Na reakcję Bayernu na słowa Polaka nie trzeba było długo czekać. W programie "Bayern Insider" wypowiedź Lewandowskiego skomentował dyrektor sportowy mistrzów Niemiec, Hasan Salihamidzić. - W ogóle nie mogę tego pojąć. Ojciec nauczył mnie, że kiedy wychodzisz, nigdy nie zamykasz drzwi tyłkiem. Lewandowski jest na najlepszej drodze, by właśnie to zrobić.

"Hasan Salihamidzic zwycięzcą okienka transferowego". Stefan Effenberg o transferze Lewandowskiego

Przed startem nowego sezonu Bundesligi na temat transferu Roberta Lewandowskiego do Hiszpanii wypowiedział się też Stefan Effenberg, były reprezentant Niemiec. Jego zdaniem wszyscy w Monachium są zadowoleni z odejścia Polaka. 

Lewandowski porównany do SuarezaHiszpanie porównują Lewandowskiego do Suareza. "Miał to samo spojrzenie"

- Robert ma tu status legendy i osiągnął niesamowite rzeczy. Z perspektywy czasu to zachowanie jednak pozostawi niesmak. Ale wszyscy są zadowoleni z jego odejścia - powiedział w rozmowie z portalem t-online.de.

Więcej o: