Po odejściu Lewandowskiego czas na nowy Bayern. "Będzie go nam brakowało"

Kolejni zawodnicy i ludzie związani z Bayernem Monachium komentują transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Tym razem padło na Lucasa Hernandeza, który przyznał, że będzie tęsknił za Polakiem.

- Robert był dla nas bardzo ważnym piłkarzem. Oczywiście, że będzie nam brakowało jego i jego bramek. Będziemy jednak dalej kroczyć swoją drogą bez niego. Pożegnał się z nami, dziękując za wspólnie spędzony czas. Życzę mu wszystkiego najlepszego w Barcelonie - tak Roberta Lewandowskiego pożegnał obrońca Bayernu Monachium, Lucas Hernandez.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Polak od tygodnia jest już zawodnikiem FC Barcelony. Hiszpański klub zapłacił za Lewandowskiego 45 mln euro plus pięć mln euro w bonusach. Kapitan reprezentacji Polski podpisał z nowym klubem czteroletni kontrakt, w który wpisano klauzulę odstępnego w wysokości 500 mln euro.

W niemieckich mediach trwa dyskusja, w jaki sposób Julian Nagelsmann zastąpi Lewandowskiego. Sam trener Bayernu Monachium powiedział, że strata Polaka wcale nie musi wyjść jego drużynie na złe i zapowiedział, że już poszukuje nowego sposobu gry w ofensywie.

Hernandez skomentował odejście Lewandowskiego

- Kiedy ktoś taki jak Lewandowski gra w ataku, musisz często atakować skrzydłami. Sposób naszej gry się teraz zmieni. To będzie nowy Bayern. W przeszłości, z Lewandowskim w składzie, rywalom być może było łatwiej przygotować się do meczu z nami. Teraz będziemy bardziej nieprzewidywalni - mówił Nagelsmann.

Innego zdania był były piłkarz Bayernu i selekcjoner reprezentacji Niemiec - Juergen Klinsmann. - Nagelsmann, jak wielu trenerów młodego pokolenia, lubi grać bez klasycznej dziewiątki, stawiając na fałszywych napastników. Uważam jednak, że w końcu będzie musiał znaleźć podobne zastępstwo dla Lewandowskiego. Bayern gra takimi napastnikami od lat. Transfer Sadio Mane nie wystarczy. Jestem pewny, że w ciągu kilku dni kupią prawdziwego napastnika - powiedział Niemiec.

Do kwestii zastąpienia Lewandowskiego odniósł się też Hernandez. - Mane ma wszystko, żeby osiągnąć z nami wielkie rzeczy. Jest niesamowicie skromnym i miłym facetem, który zintegrował się z nami w ciągu kilku dni. W szatni możemy rozmawiać po francusku - zakończył obrońca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.