Gnabry wyszedł przed kibiców Bayernu. Ogłosił swoją decyzję. "Dużo myślałem"

Serge Gnabry podjął decyzję ws. swojej przyszłości. Piłkarz zostaje w Bayernie Monachium. O swoim postanowieniu poinformował w sobotę podczas oficjalnej prezentacji zespołu.

Klubowa przyszłość Serge Gnabry'ego w ostatnich tygodniach budziła wątpliwości. Bayern Monachium nie chciał sprzedać zawodnika, bowiem byłaby to strata pod względami sportowymi i finansowymi. Gnabry dobrze czuje się w Monachium, ale zarzucał działaczom, że zbyt późno rozpoczęli z nim rozmowy na temat przedłużenia kontraktu. Bayern zastanawiał się co zrobić w tej sytuacji i był nawet gotowy na ciekawy krok. W przypadku pozostania Gnabry'ego w klubie na obecnych warunkach przyszły sezon pomocnik mógłby spędzić na trybunach.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Gnabry: Chcę znów świętować tytuł Ligi Mistrzów, ale tym razem z naszymi kibicami

Ostatecznie jednak Serge Gnabry zdecydował się przedłużyć umowę z Bayernem Monachium. Poinformował o tym podczas sobotniej prezentacji drużyny na Allianz Arenie. Dotychczasowa umowa wygasała w czerwcu 2023 roku. Skrzydłowy podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2026 roku.

- Dużo myślałem o tym, czego chcę jako zawodnik na najbliższe lata i doszedłem do wniosku: Chcę zostać w Bayernie Monachium, wygrać tu wszystko jeszcze raz i przeżyć coś wielkiego. Przede wszystkim chciałbym jeszcze raz świętować tytuł Ligi Mistrzów, ale tym razem z naszymi kibicami - powiedział Serge Gnabry po parafowaniu umowy.

Serge Gnabry od czerwca 2018 roku zagrał dla Bayernu Monachium w 171 spotkaniach, zdobył 64 bramek i miał 40 asyst.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.