Hasan Salihamidzić nie wątpi w profesjonalizm Roberta Lewandowskiego

Hasan Salihamidzić po raz kolejny wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego. Dyrektor sportowy Bayernu Monachium stwierdził, że "nigdy nie wątpił w profesjonalizm Polaka", odnosząc się do jego uczestnictwa w pierwszych letnich treningach.

Dyrektor sportowy Bayernu był gościem Christiana Falka w cotygodniowym podcaście "Bayern Insider". Poruszone zostały najbardziej aktualne temat, począwszy od przyszłości Roberta Lewandowskiego, aż po dalsze plany Bawarczyków na rynku transferowym.

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Dawid Kownacki strzelił pierwszego gola dla FortunyPrzyszłość Dawida Kownackiego wyjaśniona? "Zmartwychwstanie"

Hasan Salihamidzić nie wątpi w profesjonalizm Roberta Lewandowskiego

Od początku obecnego tygodnia niemieckie media bardzo skrupulatnie opisują każdy trening Bayernu Monachium. Głównym celem obserwacji jest rzecz jasna Robert Lewandowski, który wręcz dopomina się o możliwość odejścia do FC Barcelony.

Kilka dni przed wznowieniem zajęć niektórzy spekulowali, że Polak może nie wrócić do Monachium i pokazać, że buntuje się przeciwko oporowi władz Bayernu wobec ofert FC Barcelony. Tak się jednak nie stało - Lewandowski pojawił się na treningach, jednak na każdy z nich się spóźnił, a do tego, według mediów, nie przykładał się do zajęć tak, jak zdążył do tego przyzwyczaić.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Christian Falk zapytał dyrektora sportowego Bayernu, czy kiedykolwiek zdarzyło mu się zwątpić w prezentowany przez Lewandowskiego profesjonalizm. - Nie. Robert to profesjonalista. Znam go bardzo dobrze i nigdy nie wątpiłem, że zjawi się na treningu - powiedział.

Salihamidzić zapowiada walkę o Matthijasa de Ligta

W pozostałej części wywiadu Hasan Salihamidzić wyraził zadowolenie z obecnego stanu drużyny. - Jeśli spojrzeć na nasz zespół, wierzę, że jesteśmy dobrze przygotowani do nowego sezonu i nie możemy się go doczekać. To "seksowne" dla piłkarzy, aby być w takim zespole i z tym trenerem - powiedział.

Istotnym temat podczas rozmowy z Falkiem była kwestia negocjacji ws. transferu Matthijsa de Ligta z Juventusu. - Ważne było dla mnie to, że usiedliśmy przy stole z Maurizio Arrivabene, Federico Cherubinim i Pavlem Nedvedem, którzy są odpowiedzialni za te tematy. Spędziłem w Juventusie cztery lata jako zawodnik i mam dobre relacje z klubem. Odbyliśmy dwie rozmowy, a teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i zobaczyć, co się stanie - odpowiedział.

Robert Lewandowski przed ośrodkiem Bayernu Monachium. Przyjazd na treningNiemcy dalej swoje: Lewandowski x3. Tym razem 8 minut spóźnienia

Czy Bayern będzie przeprowadzał kolejne transfery? Salihamidzić tego nie wyklucza. - Myślę, że jesteśmy w tej chwili w dobrej sytuacji, ponieważ przeprowadziliśmy już kilka transferów, co ułatwia sprawę. Będziemy mieć oczy i uszy otwarte, obserwować co dzieje się na rynku i robić to, co najlepsze dla Bayernu Monachium - skomentował.

Więcej o: