Robert Lewandowski znów spóźniony na trening. Pojawił się w ośrodku Bayernu o 9.02

Robert Lewandowski po raz kolejny spóźnił się na trening Bayernu Monachium - informują niemieckie media. Tym razem pojawił się w ośrodku treningowym dwie minuty po czasie. Z drugiej strony w jego nastawieniu podczas czwartkowych zajęć można było zaobserwować więcej pozytywów.

Telenowela związana z możliwym odejściem Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium ciągnie się od kilku tygodni. Polak stanowczo deklaruje chęć transferu do FC Barcelony, podczas gdy mistrzowie Niemiec stanowczo odrzucają kolejne oferty i twierdzą, że skoro ma ważny kontrakt, to powinien go wypełnić.

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Lech PoznańLech Poznań poznał potencjalnych rywali w III rundzie el. LKE

Kolejne spóźnienie Roberta Lewandowskiego na zajęcia a Bayernie Monachium

We wtorek Lewandowski pojawił się w ośrodku Bayernu, aby rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Pierwszego dnia przeszedł niezbędne testy medyczne, ale nie brał udziału w treningu. Drugiego dnia trenował z resztą zespołu, ale zdążył wzbudzić kontrowersje. Niemiecka prasa poinformowała, że spóźnił się na zbiórkę przed rozpoczęciem zajęć, a do tego nie wykazywał się zbytnią determinacją i zaangażowaniem.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W czwartek sytuacja się powtórzyła. "Bild" przekazał, że Polak pojawił się w klubie o 9.02. Oczywiście takie spóźnienie nie powinno wywołać daleko idących konsekwencji, jednak w przypadku znanego z dokładności i profesjonalizmu Lewandowskiego, powtórka takiej sytuacji drugi dzień z rzędu może być jasnym znakiem, że "nie wszystko idzie po jego myśli" - pisze "Bild".

Niemiecki dziennik opisał nawet, jaką postawą Lewandowski wykazał się podczas czwartkowego treningu. Tym razem nie wyszedł ostatni na boisko, a przy tym uprzejmie przywitał się z Julianem Nagelsmannem i wraz z resztą zespołu zaśpiewał piosenkę urodzinową dla Serge'a Gnabry'ego, który obchodzi 27. urodziny. Generalnie obserwatorzy treningu zauważyli, że Lewandowski częściej szukał kontaktu z kolegami z drużyny niż w środę. Jego mowa ciała z kolei nie była już tak statyczna, a do tego pokazywał większą determinację podczas poszczególnych zajęć.

Olbrzymi zysk PSG po transferze Messiego. Kilka źródeł przychoduLeo Messi ma dostać ofertę kontraktu na sezon 2023/2024. "Marca" potwierdza

Wszelkie tego typu informacje niemieckiej prasy, póki co oczywiście należy traktować jako budowanie narracji wokół sytuacji Lewandowskiego. Trudno jednoznacznie określić, czy jakiekolwiek wnioski wyciągane przez Niemców są zgodne z rzeczywistością.

Więcej o: