Przełom ws. Lewandowskiego. Niemcy i Hiszpanie zgodnie donoszą

Przełom w sprawie Roberta Lewandowskiego. Jak donoszą dziennikarze Sky Sports, już w ciągu najbliższych godzin FC Barcelona złoży czwartą ofertę Bayernowi Monachium. Zagraniczne media sugerują, że ta propozycja powinna spełnić oczekiwania Bawarczyków. Jeśli tak się stanie, transfer zostanie sfinalizowany jeszcze w tym tygodniu.

Robert Lewandowski zadeklarował kilka tygodni temu, że zamierza zmienić otoczenie i dołączyć do FC Barcelony. Katalończycy także naciskają na ten transfer i złożyli już trzy oferty Bayernowi Monachium. Tylko że, jak dotąd, każdą z nich Bawarczycy odrzucali, twierdząc, że rozpoczną rozmowy, gdy wpłynie do nich odpowiednia propozycja - wynosząca minimum 50 milionów euro.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Barcelona walczy o Roberta Lewandowskiego. Czwarta oferta powinna spełnić oczekiwania Bayernu

W poniedziałek zagraniczne media informowały, że rzeczywiście wicemistrz Hiszpanii taką ofertę złożył. Tak twierdził m.in. Mateusz Borek. - Z tego, co udało mi się dowiedzieć, to ta oferta, o której mówił kilka dni temu Laporta, została oficjalnie wysłana do Monachium. Ona opiewała dokładnie na 50 milionów euro netto. Czyli mówimy dokładnie o takiej kwocie, o jakiej chciał rozmawiać Bayern – powiedział dziennikarz w programie "Moc Futbolu"

Robert LewandowskiOtoczenie Lewandowskiego jest przekonane: Przełom nadchodzi

Doniesienia te potwierdził także Gerard Romero. Hiszpan przyznał, że Barcelona skontaktowała się z obecnym pracodawcą Lewandowskiego i złożyła czwartą ofertę. Jego zdaniem ta powinna usatysfakcjonować Bayern i transfer zostanie sfinalizowany jeszcze w tym tygodniu. To bardzo ważne zarówno dla wicemistrzów Hiszpanii, jak i Bawarczyków, bowiem już niedługo oba kluby wyruszają w tournee po Stanach Zjednoczonych.

Inne zdanie na temat nowej propozycji Katalończyków ma Christian Falk ze SportBild. "To nieprawda, że Barcelona złożyła już czwartą ofertę za Lewandowskiego. Żadna oferta nie wpłynęła do wtorkowego poranka" - pisze dziennikarz. Jednak to nie oznacza, że takowa nie pojawi się w ciągu najbliższych kilku godzin.

I jak donosi Florian Plettenberg ze Sky Sport, tak właśnie się stanie. Zdaniem dziennikarza, czwarta i ostateczna oferta powinna wpłynąć do Bayernu we wtorek. Tym razem wicemistrzowie Hiszpanii mają zaoferować 50 milionów euro plus bonusy. Co więcej, taka kwota może usatysfakcjonować mistrzów Niemiec, którzy chcą zarobić na transferze Polaka około 50-55 milionów euro. Te pieniądze pomogłyby im w sprowadzeniu Matthijsa de Lighta z Juventusu Turyn. Jeśli Bawarczycy i Barcelona dojdą do porozumienia, transfer 33-latka powinien zostać sfinalizowany jeszcze w tym tygodniu. "Odejście Roberta Lewandowskiego do Barcelony w tym tygodniu staje się coraz bardziej prawdopodobne" - pisze dziennikarz Sky Sport. 

Póki co Polak wraca po urlopie do treningów z drużyną Juliana Nagelsmanna. W Monachium stawił się na badaniach medycznych i testach sprawnościowych, przez co na treningu pojawi się dopiero w środę wraz z kilkoma innymi piłkarzami Bayernu, o czym więcej piszemy tutaj >>

Więcej o: