Barcelona zaczyna wątpić. Najnowsze informacje ws. Lewandowskiego

Hiszpański COPE donosi, że Bayern Monachium miał nadal nie odpowiedzieć na trzy oferty Barcelony za Roberta Lewandowskiego. Z tego powodu Hiszpanie mieli stwierdzić, że transfer Polaka stał się skomplikowany i nie ma pewności, czy dojdzie do skutku, wbrew wcześniejszym doniesieniom hiszpańskich mediów.

Robert Lewandowski zdecydował, że nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium (wygasa z końcem czerwca 2023 roku) i chce dołączyć do FC Barcelony. Lewandowski jasno daje do zrozumienia, że chce się przenieść do ligi hiszpańskiej, za co nawet podziękował mu prezes Joan Laporta. - Złożyliśmy Bayernowi ofertę za Lewandowskiego i czekamy na ich odpowiedź. Mamy nadzieję, że ta będzie pozytywna. Chcę podziękować Lewandowskiemu, teraz publicznie, za to co robi, aby do nas dołączyć - powiedział prezes FC Barcelony.

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

Barcelona mocno stara się o pozyskanie Polaka, ale na razie odbija się od ściany. Łącznie Katalończycy złożyli już trzy oferty za napastnika. Żadna z nich nie zadowoliła jednak monachijczyków. Ostatnia z nich opiewała na 40 milionów euro plus bonusy. Bayern, według mediów, oczekuje 50 milionów euro i to najlepiej w jednej racie, bez bonusów. Niemcy mają się rzekomo obawiać, że Barcelona niedługo nie będzie wypłacalna.

Andrzej Janisz i Robert LewandowskiJanisz: Ujęło mnie zachowanie Lewandowskiego. Powiedziałem mu o wszystkim

Hiszpańskie media: Transfer Lewandowskiego stał się skomplikowany

Jak donosi hiszpański COPE, Bayern do tej pory miał nie zareagować na trzy oferty Barcelony, choć niemieckie media donosiły, że mistrzowie Niemiec odrzucali wszystkie oferty hiszpańskiego klubu. Z tego powodu Hiszpanie uważają, że transfer Lewandowskiego na Camp Nou stał się zbyt skomplikowany.

Trudno sobie wyobrazić, by FC Barcelona zdążyła pozyskać Lewandowskiego do 12 lipca, o czym informowały hiszpańskie media. Klub i zawodnik chcieliby jednak, by sprawa została zamknięta do 16 lipca. Tego dnia zespół Xaviego wyjedzie na tournee do USA.

Więcej o: