Bayern boi się, że Barcelona przestanie istnieć. Nie dla rat za Lewandowskiego

Bayern jest nieustępliwy i już zapowiedział, że przy potencjalnej sprzedaży Roberta Lewandowskiego chce otrzymać od razu ustaloną kwotę. Bawarczycy mają wątpliwości, czy "za dwa lata Barcelona będzie w ogóle istniała".

Chęć odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium jest powszechnie znana. Od momentu ogłoszenia tej decyzji mistrzowie Niemcy nieustannie odpierają kolejne próby FC Barcelony, która za wszelką cenę chce sprowadzić 33-latka podczas letniego okienka.

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

Kylian Mbappe i Robert LewandowskiCourbis porównał Mbappe i Lewandowskiego. "Nie wiem, czy byłby tak skuteczny"

Bayern Monachium obawia się o dalsze istnienie Barcelony

Naciski ze strony Barcy i Lewandowskiego nie są wystarczające. Władze Bayernu sukcesywnie odrzucały każdą z dotychczasowych ofert transferowych i jasno stwierdziły, że nie zgodzą się na ruch, dopóki propozycja nie będzie wynosić 50 milionów euro. A takiej do tej pory nie było.

Dziennikarz "The Athletic" Raphael Honigstein twierdzi, że Bayern chce, aby opłata transferowa została wniesiona od razu w całości. - Przekazali Barcelonie, że nie chcą żadnych rat, ponieważ nie mają pewności, czy Barcelona będzie w ogóle istnieć za dwa lata. Chcą z góry wszystkie pieniądze i to jest jeden z ważniejszych punktów negocjacji - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeśli mistrzowie Niemiec będą twardo utrzymywać swoje stanowisko i nie zgodzą się na odejście swojego najlepszego strzelca, pozostanie mu rok ważnego kontraktu. Nie da się ukryć, że w takiej sytuacji jego podejście mogłoby znacząco odbiegać od tego, które pokazywał do tej pory. Dodatkowo Barca jest na tyle zdeterminowana, że zaplanowała wszelkie działania w taki sposób, aby Lewandowski był częścią zespołu podczas przedsezonowego tournee. 16 lipca drużyna z Katalonii uda się do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpocznie przygotowania do nowych rozgrywek. W klubie wszyscy wierzą, że Polak będzie zaangażowany w tę trasę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Co ciekawe, saga z udziałem Lewandowskiego odbija się na całym zespole Bayernu. Honigstein stwierdził, że "w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie jego odejście". Dziennikarz odniósł się również do możliwości Barcy, która według niego ma, póki co "zbyt słabe karty, aby przebić wysokie stawki proponowane przez Bayern".

Jakub Kiwior i Kamil GlikAC Milan chce Jakuba Kwiora. Mistrzowie Włoch już działają

Więcej o: