Barcelona znów idzie po Lewandowskiego. "Bardzo ważny tydzień"

Zbliża się moment, w którym wyjaśni się przyszłość Roberta Lewandowskiego. Tak twierdzi hiszpański dziennikarz Gerard Romero. Według niego ten tydzień będzie kluczowy dla sagi transferowej z udziałem kapitana reprezentacji Polski.

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego zdaje się nie mieć końca. Kapitan reprezentacji Polski kilka tygodni temu zapowiedział, że nie chce już grać w zespole mistrza Niemiec, a media zgodnie poinformowały, że napastnik chce odejść tylko do FC Barcelony. Problem w tym, że Lewandowski ma jeszcze rok kontraktu z Bayernem. A ten nie chce go wypuścić i żąda sporej kwoty – minimum 50 milionów euro. Barcelona jak do tej pory złożyła trzy propozycje, ale wszystkie zostały odrzucone przez mistrzów Niemiec.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Ronaldo za Bayernie? Matthaeus nalega. Ronaldo za Bayernie? Matthaeus nalega. "To byłoby sexy"

Kluczowy tydzień dla Lewandowskiego. Niedługo musi wracać do Monachium

Od wielu dni media podają kolejne informacje dotyczące potencjalnego transferu. Kiedy ta telenowela się skończy? Według znanego hiszpańskiego dziennikarza Gerarda Romero może stać się to już niedługo. Według niego ten tydzień będzie decydujący. "Na razie jest cicho. Piłkarz jest przekonany. Klub uważa, że transakcję można zamknąć w kwocie zbliżonej do 50 milionów. Ten tydzień w Monachium będzie bardzo ważny" – napisał na Twitterze. Przypomnijmy, że już w najbliższy wtorek Bayern wraca do treningów. Włodarze Bayernu oczekują, że Lewandowski się tam pojawi. Media są jednak przekonane, że Polak "zastrajkuje" i albo nie przyjedzie, albo wykręci się zwolnieniem lekarskim. Barcelona i Lewandowski chcieliby, by sprawa została zamknięta do 16 lipca. Tego dnia zespół Xaviego wyjedzie na tournee do USA.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przypomnijmy, że podobne informacje do tych, które podał Romero, przekazał również Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz ustalił, że Lewandowski nadal jest priorytetem dla Barcelony i klub wkrótce złoży Bayernowi czwartą ofertę kupna. Piłkarz został natomiast poproszony o cierpliwość. "Robert Lewandowski nie zmienił zdania. Nadal jest przekonany, że Barcelona będzie jego następnym klubem po uzgodnieniu warunków trzyletniego kontraktu kilka miesięcy temu, na razie nie ma negocjacji z żadnym innym klubem. Barcelona wkrótce ponownie skontaktuje się z Bayernem" - napisał Romano.

Kolejny piłkarz może opuścić Bayern. Niespodziewane zainteresowanieKolejny piłkarz może opuścić Bayern. Niespodziewane zainteresowanie

W poniedziałek FC Barcelona ogłosiła dwa transfery. Do klubu na zasadzie wolnego transferu trafili obrońca Andreas Christensen (poprzednio Chelsea) oraz pomocnik Franck Kessie (ostatnio AC Milan). Katalończycy są też blisko pozyskania Raphinhi z Leeds United.

Więcej o: