Bayern pyta o piłkarza Juve. Brakujący element w układance Nagelsmanna

Matthijs de Ligt latem odejdzie z Juventusu? Takie przypuszczenia wysnuły włoskie media, które twierdzą, że sam 22-latek chciałby rozpocząć nowy etap w karierze. Mówi się, że mocno zainteresowany środkowym obrońcą jest Bayern Monachium.

Niewykluczone, że jeden z najdroższych obrońców świata ponownie stanie się bohaterem głośnego transferu. Wychowanek Ajaksu Amsterdam co prawda ma silną pozycję w Juventusie i może liczyć na regularną grę, jednak sam rozważa zmianę otoczenia i rozpoczęcie nowego etapu w karierze.

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

Salah zdominował Premier League. Nikt nie jest tak skuteczny jak onSalah zdominował Premier League. Nikt nie jest tak skuteczny jak on

De Ligt chce odejść z Juventusu?

Dziennikarz włoskiego dziennika "La Gazzetta dello Sport" Alfredo Pedulla poinformował, że Bayern Monachium może latem sięgnąć po Matthijsa de Ligta. Póki co jednak wykonany został pierwszy krok. Przedstawiciele mistrza Niemiec wysłali oficjalne zapytanie na temat tego, jaka jest aktualna sytuacja 22-latka w Juventusie.

Mając na uwadze, że według włoskich mediów sam de Ligt wyraził chęć do zmiany klubu, zapytanie ze strony Bayernu może w dalszej konsekwencji przerodzić się w oficjalną ofertę. Pedulla twierdzi również, że jeśli mistrzowie Niemiec przejdą do konkretów, zawodnik chętnie usiądzie do rozmów.

Transfer de Ligta będzie sporo kosztował

Bayern latem będzie musiał sprowadzić środkowego obrońcę, bowiem wraz z końcem sezonu z klubu odszedł Niklas Suele. Jeśli kandydatem będzie właśnie de Ligt, można być pewnym, że cena, jaką zażyczy sobie Juventus nie będzie niska. Kontrakt Holendra jest ważny do czerwca 2024 roku, a jego obecna wartość według serwisu Transfermarkt to 70 milionów euro.

NeymarByły piłkarz odradza Neymarowi transfer do Newcastle. "Zimne i małe miasto"

Matthijs de Ligt jest piłkarzem Juventusu od lipca 2019 roku. 22-latek jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam i właśnie z tego klubu przenosił się do Turynu za 85,5 miliona euro. W ostatnim sezonie Holender rozegrał 42 mecze we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy bramki i zanotował jedną asystę.

Więcej o: