Lewandowski odrzuca giganta. "Twierdzi, że przeżyje taki sam scenariusz jak w Bayernie"

- Lewandowski twierdzi, że w PSG przeżyje taki sam scenariusz jak w Bayernie. Chodzi o ligę pozbawioną emocji. Zupełnie odmienne od wyzwania, jakim byłoby zdobycie mistrzostwa Hiszpanii - pisze kataloński "Sport".

- Moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po ostatnich miesiącach nie wyobrażam sobie dalszej współpracy. Transfer będzie dobrym rozwiązaniem dla obu stron. I wierzę, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko po to, że może to zrobić - oświadczył kilka tygodni temu Robert Lewandowski, czym wywołał burzę w Monachium. I choć Bayern twierdzi, że nie chce go sprzedać, to wiele wskazuje, że to był ostatni sezon Polaka w Monachium.

Zobacz wideo Kontrowersje wokół Igi Świątek już na samym starcie Wimbledonu

Wielki powrót Corentina Tolisso. Były piłkarz Bayernu blisko nowego klubuWielki powrót Corentina Tolisso. Były piłkarz Bayernu blisko nowego klubu

Robert Lewandowski marzy o dołączeniu do Barcelony, która negocjuje transfer. Jej najnowsza oferta wynosiła 40 mln euro. Do tego kataloński klub miał zaoferować pięć milionów w ramach dodatkowych bonusów. I choć Bayern odrzucił propozycję, a Xavi zaczyna narzekać na zarząd Barcy, to hiszpańskie media są pewne transferu Lewandowskiego. Tym bardziej, że Polak ma być nie zainteresowany innymi klubami, a już zwłaszcza Paris Saint Germain.

Robert LewandowskiLewandowskiego już nie ma? Bayern "zapomniał" o Polaku w filmie promocyjnym

"Lewandowski chce rozpocząć nowy rozdział"

"Pomimo zainteresowania paryskiego klubu, Polak myśli tylko o Barcelonie. Na razie obi strony zachowują spokój i mają nadzieję, że wszystko zostanie wyjaśnione do 12 lipca. Lewandowski nawet nie rozważa PSG. Twierdzi, że w PSG przeżyje taki sam scenariusz jak w Bayernie. Chodzi o ligę pozbawioną emocji. Zupełnie odmienne od wyzwania, jakim byłoby zdobycie mistrzostwa Hiszpanii" - pisze kataloński "Sport".

"Lewandowski chce rozpocząć nowy rozdział w kraju, który go pasjonuje. Uwielbia hiszpańską kulturę oraz jedzenie. Myśli nawet o osiedleniu się tutaj po zakończeniu kariery sportowej" - czytamy.

Kontrakt Lewandowskiego z Bayernem wygasa w czerwcu 2023 roku.  Przed Bayernem decyzja czy pozwolić odejść Lewandowskiemu już teraz i jeszcze coś na nim zarobić, czy zatrzymać w klubie na przyszły sezon, by wypełnił kontrakt. Na razie wszyscy w Monachium powtarzają, że w grę wchodzi tylko ta druga opcja. Wszyscy poza Lewandowskim, który piłkarzem Bayernu jest od 2014 roku.

Więcej o: