Bayern odrzuca trzecią ofertę za Lewandowskiego. Stawia ostateczny warunek

FC Barcelona w środę złożyła trzecią ofertę za Roberta Lewandowskiego. W czwartek "Bild" poinformował, że władze Bayernu znów zdecydowały się odrzucić propozycję hiszpańskiego klubu, choć wydaje się, że obydwa kluby są coraz bliżej porozumienia.

O tym, że Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium i nie zamierza wypełnić kontraktu obowiązującego do końca czerwca 2023 roku, wiadomo od kilku tygodni. Początkowo mistrzowie Niemiec nie chcieli słyszeć o sprzedaży napastnika, ale realia trochę się zmieniły. Warunkiem są oczywiście duże pieniądze.

Zobacz wideo Donbas Arena kiedyś i dziś. Jak wygląda stadion, na którym były rozgrywane mistrzostwa Europy w 2012?

Kapitanem reprezentacji Polski interesuje się FC Barcelona, która dotąd złożyła trzy oferty. Pierwsza z nich opiewała na 32 mln euro, a druga była o 3 mln wyższa. Bawarczycy jednak chcieli znacznie więcej. Barcelona złożyła więc trzecią ofertę, która według niemieckich mediów wynosiła 40 mln euro. Do tego hiszpański klub miał zaoferować 5 milionów w ramach dodatkowych bonusów.

Bayern Monachium znów odrzucił ofertę Barcelony

W czwartek niemieckie media poinformowały o wyniku negocjacji. "Bild" przekazał informację, że władze Bayernu odrzuciły kolejną ofertę Barcelony. Cały czas trzymają się wcześniej wypowiedzianych słów, że negocjacje rozpoczną się dopiero wtedy, gdy hiszpański klub złoży ofertę na minimum 50 milionów euro. I jest to pierwszy i ostatni warunek.

Z kolei Hiszpanie piszą o idealnym scenariuszu dla wszystkich stron. Byłoby nim sfinalizowanie transakcji właśnie do 12 lipca. Robert Lewandowski mógłby wówczas pożegnać się z kolegami z Bayernu i rozpocząć przygotowania do sezonu z nowym klubem. 16 lipca udałby się z FC Barceloną do USA, na czym bardzo zależy klubowi ze względów marketingowych. Do tego jednak konieczne będzie złożenie przez hiszpański klub znacznie wyższej oferty, która zadowoli władze Bayernu Monachium.

Więcej o:
Copyright © Agora SA