Kibice Bayernu wybrali piłkarza sezonu. Szok. Lewandowski dopiero trzeci

Robert Lewandowski nie został wybrany piłkarzem sezonu przez kibiców Bayernu Monachium. Fani wskazali na Thomasa Muellera, autora 22 asyst w rozgrywkach 2021/2022, który otrzymał 26 procent głosów.

Robert Lewandowski nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium i odejdzie z zespołu mistrza Niemiec albo w obecnym oknie transferowym, albo latem przyszłego roku, już bez kwoty odstępnego. Najbardziej zainteresowana kapitanem reprezentacji Polski jest FC Barcelona, natomiast Bayern żąda kwoty w wysokości 60 milionów euro. "Trzeba być ostrożnym w oskarżaniu jednej ze stron o brak moralności. Najgorsze byłoby oczywiście, gdyby zarówno Gnabry, jak i Lewandowski odeszli w przyszłym roku na zasadzie wolnego transferu" - stwierdził Lothar Matthaeus w felietonie dla Sky Sports.

Zobacz wideo Czy Robert Lewandowski zagra w Barcelonie?

Oficjalnie: Robert Lewandowski nie został wybrany najlepszym piłkarzem Bayernu w sezonie 2021/2022

Bayern Monachium poinformował o wynikach głosowania na piłkarza sezonu 2021/2022 zdaniem kibiców. Fani mistrzów Niemiec uznali, że najlepszym piłkarzem Bayernu w poprzednich rozgrywkach był Thomas Mueller, który otrzymał łącznie 26 procent głosów. "Dziękuję za oddane na mnie głosy na piłkarza sezonu w Bayernie Monachium. Obecnie wciąż przebywam na wakacjach, ale wkrótce znów będziemy w grze" - napisał Mueller na Twitterze. "Co najmniej 22 asysty w sezonie. Taka sztuka udała się tylko Muellerowi w najlepszych ligach europejskich" - pisze oficjalna strona Bayernu Monachium.

"Oprócz niezliczonych asyst, Thomas Mueller po raz kolejny pokazał się ze świetnej strony jako lider, gracz zespołowy, egzekutor (13 bramek w sezonie) oraz wzór do naśladowania" - dodaje Bayern Monachium. Robert Lewandowski zajął dopiero trzecie miejsce w głosowaniu, uzyskując 18 procent głosów. Wynik lepszy od kapitana reprezentacji Polski uzyskał też Jamal Musiala z 19 procentami głosów.

Robert Lewandowski został uznany za najlepszego piłkarza Bayernu Monachium w sezonie 2020/2021, uzyskując aż 76,8 proc. głosów. Napastnik reprezentacji Polski zagrał w 46 spotkaniach Bayernu we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył aż 50 bramek i zanotował siedem asyst.

Więcej o: